Ochrona Spawacza - 3M Speedglas Adflo

Ochrona Spawacza - 3M Speedglas Adflo

Ochrona dla spawacza

Ochrona spawacza sprowadza się najczęściej tylko do zakupu rękawic i przyłbicy spawalniczej. Bardzo często zapomina się o zapewnieniu przy okazji spawania ochrony przeciwgazowej i pyłowej. Spawacze wówczas narażani są na wdychanie przez lata niebezpiecznych substancji. Dla spawaczy, którzy są narażeni na wdychanie niebezpiecznych pyłów i gazów, firma 3M oferuje przyłbice spawalnicze Speedglas z systemem Adflo.

System ten składa się z jednostki napędowej z filtrami na pasie, która pobiera powietrze z zewnątrz i filtrując je, dostarcza do spawacza. Natężenie przepływu powietrza jest zawsze stałe i wynosi 170 litrów na minutę niezależnie od stopnia naładowania baterii oraz zapchania filtra. Spawacz może wówczas swobodnie oddychać, koncentrując się na wykonywanym zadaniu.

Możliwości zastosowania Adflo jest wiele, ale należy ten system zastosować niemal zawsze, gdy spawacz pracuje wewnątrz jakiegoś zbiornika, w którym to stężenie niebezpiecznych oparów z braku ujścia kilkunastokrotnie przekracza dopuszczalne normy. Dzięki niewielkim rozmiarom Adflo umożliwia pracę właśnie w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Po zakończonej pracy spawacz podłącza akumulator do ładowarki i na drugi dzień ponownie może przez 8 godzin swobodnie z niego korzystać.

Jeżeli chodzi o eksploatację, to w takich systemach najczęściej wymienialnymi elementami są filtry wstępne i przeciwpyłowe.

3M Speedglas Adflo

Systemy Speedglas Adflo są bardzo trwałe i sprzedając je od kilku lat, nie zdarzyła mi się żadna reklamacja. Początkowo zainwestowana duża kwota szybko się zwraca. Największą korzyścią jest oczywiście zdrowie spawacza, jak i jego zadowolenie z komfortu pracy w firmie, która go w taki sprzęt wyposażyła.

Czasami zdarza się, że pracownicy skarżą po latach swoich pracodawców za nie zapewnienie im należytej ochrony zdrowia podczas wykonywanej pracy w związku z uszczerbkiem ich zdrowia. Zakupując taki sprzęt dla spawacza, unikniemy w ten sposób takiej sytuacji.

System Adflo jest sprzedawany w komplecie z
przyłbicami 9100 AIR
i
9100 FX AIR (z podnoszonym filtrem spawalniczym).
Istnieje możliwość przeprowadzenie u klienta bezpłatnej prezentacji i testów.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Tomasz Rychlewski

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane