BLOG

/
Dziś branża BHP, a w szczególności dostawcy środków ochrony indywidualnej mają pełne ręce roboty. Niekończąca się lawina pytań dotyczących jednorazowych półmasek, filtrów przeciwpyłowych, kombinezonów, gogli czy osłon twarzy, nie daje chwili wytchnienia. Co jednak będzie, gdy wirus wygaśnie? Jak bardzo branża się zmieni?

/
Strażacy podczas pełnienia swojej służby narażają życie, aby nieść pomoc potrzebującym. W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych korzystają ze specjalnego wyposażenia, które jest określone konkretnymi normami i dopuszczeniami. Okazuje się, że podczas walki z żywiołem, jakim jest ogień, obok bezpieczeństwa, aby działać skutecznie, liczy się również wygoda ubrań ochronnych.

/
Właściwa identyfikacja próbówek od wielu lat niewątpliwie jest problemem praktycznie każdego laboratorium. W większości placówek, których działalność opiera się na badaniach różnego rodzaju próbówek, standardem jest ręczne opisywanie badanych materiałów. Niestety zdarzają się błędy.

/
W tym tygodniu takie spotkanie nie mogłoby się już odbyć ze względu na zaistniałą sytuację w kraju i na świecie związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, ale 10.03.2020 jeszcze udało się skutecznie przeprowadzić szkolenie z bezpiecznej pracy na wysokości i w ograniczonych przestrzeniach.

/
6 marca 2020 roku odbyło się w naszej firmie seminarium dotyczące bezpieczeństwa pod kątem widoczności i ciepłochronności. Spotkanie było skierowane do firm i osób, które oferują odzież roboczą, zawodową, ostrzegawczą czy ciepłochronną bezpośrednio dla swoich klientów lub biorą udział w jej projektowaniu, wsłuchując się w stawiane wymagania.

/
W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju informujemy, że w najbliższym czasie odbiór osobisty towaru i wizyty w siedzibie firmy są niemożliwe. Preferujemy kontakt telefoniczny lub mailowy.

/
Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 marca 2020 dołączy do nas przedsiębiorstwo znane pod marką Satra. To dla nas szansa, aby wspólnymi siłami i nabytą wiedzą lepiej stawiać czoła nowym wyzwaniom na coraz bardziej wymagającym rynku.

/
Szlifierze są narażeni na działanie wielu szkodliwych czynników. W jaki sposób można chronić ich życie i zdrowie? Poniżej zaprezentuję najbardziej popularne zagrożenia i sposoby ochrony przed nimi.

/
Z początkiem miesiąca zostaliśmy uhonorowani tytułem Pracodawcy Pomorza i Kujaw za rok 2019 w kategorii Mikro i Małych Przedsiębiorstw za wdrożenie inwestycji zapewniającej wysokie standardy pracy oraz zaangażowanie w edukację młodzieży z zakresu bezpieczeństwa. Dziękujemy!

/
Ratownicy medyczni to grupa zawodowa, która powinna być wyposażona w odpowiednią odzież – wytrzymałą, wygodną i zapewniającą bezpieczeństwo. Odzież ta musi cechować się nie tylko wysokiej jakości materiałem wierzchnim, ale również sprawdzoną włókniną ocieplającą dającą użytkownikowi adekwatny poziom ciepłochronności oraz swobodę ruchów.

/
Mamy to! Międzynarodowy standard zarządzania jakością już u nas obowiązuje. Zmiany? Tylko na lepsze.

/
Po zakończeniu budowy nowej siedziby i przeprowadzce przyszedł czas na zwiększenie wyposażenia parku maszynowego. Nasz ostatni zakup to nowoczesny slitter firmy Cevenini do cięcia taśm klejących i materiałów bezklejowych w rolach. Włoska firma jest jednym z przodujących producentów maszyn tego typu.
Wyświetlane 1 - 12 z 467 pozycji (strony 39)