BLOG

Projekt: odblaskowy kabel – zasięg globalny

2019-03-13 / Głowski Piotr
Kopalnie węgla to środowiska pracy, w których panują bardzo trudne warunki. Ilość górników oraz sprzętu przypadająca na 1 m2 jest wyższa niż w większości fabryk na powierzchni. A do tego tłok, ograniczona widoczność i ciężki sprzęt. Gros maszyn, które tam pracują, są zasilane elektrycznie, a miejsca na kable brakuje. I te w konsekwencji są często uszkadzane.

Akademia Horusa / Ochrona dróg oddechowych / ZSB Bydgoszcz

2019-02-27 / Wilk Łukasz

W szkołach na dobre trwa już drugi semestr nauki, więc i my ruszyliśmy ze swoimi modułami zajęć. Przyszła kolej na zajęcia z ochrony dróg oddechowych. Wczoraj w ZSB Bydgoszcz, a za tydzień ZSB Inowrocław.

Temat ochrony dróg oddechowych jest dla uczniów niezmiernie ważny. Często nie zdają oni sobie sprawy z zagrożeń, jakie czyhają na nich na stanowiskach pracy. Bez tej świadomości dochodzi dzisiaj do nagminnych sytuacji, gdzie pracownicy za nic sobie mają ryzyko utraty zdrowia i życia i nie korzystają z odpowiednich ochron indywidualnych.

Włókniny Scotch-Brite

2019-02-27 / Tomasik Ryszard

Włókniny Scotch-Brite są miękkie i elastyczne. Wykonano je ze specjalnych włóknin z elektrokorundem (A) lub węglikiem krzemu (S), nadając im odpowiednią agresywność.

Budowa włókniny gwarantuje dobrą, powtarzalną jakość wykończenia, zachowując jednocześnie wysoką wydajność i pełną kontrolę kosztów.

Czołowy dystrybutor BRADY 2019

2019-02-20 / Oskar Saja
Tak w tym roku, jak i w zeszłym, otrzymaliśmy certyfikat od BRADY czyniący nas jednym z najważniejszych dystrybutorów marki na terenie wschodniej i centralnej Europy. Wyróżnienie ważne, bo świadczące o tym, że nasze działania dotyczące bezpieczeństwa w pracy mają sens.

Miernik 4-gazowy 3M Scott PS200

2019-02-13 / Rychlewski Tomasz
Praca w przestrzeniach zamkniętych zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Istnieje grupa niebezpiecznych, bezwonnych i wybuchowych gazów (np.: metan), przy których należy zachować szczególną ostrożność. Zanim zaczniemy jakiekolwiek działania, warto zbadać powietrze w miejscu, do którego wchodzimy.

Polerowanie form wtryskowych

2019-02-04 / Tomasik Ryszard
Polerowanie to ostatni etap obróbki, służący naprawie i regeneracji form, której efektem jest uzyskanie powierzchni o wysokim połysku. To jakość powierzchni form ma decydujący wpływ na jakość wypraski.

Taki mamy klimat

2019-01-16 / Głowski Piotr
Choć najkrótsze dni w roku mamy już za sobą, to aura wciąż nie sprzyja rowerzystom i miłośnikom biegania. No cóż, "taki mamy klimat". Widoczność rano i po południu jest bardzo słaba, warto zatem zastanowić się, jak dobrze Ty sam i Twoje dzieci są widoczne, poruszając się po drodze?

[WIDEO] Dzień Budownictwa - symulacja ewakuacji z płonącego budynku

2019-01-08 / Oskar Saja
Grudniowe spotkanie na Dniu Budownictwa w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy to była praktyczna lekcja konfrontacji z symulowanym pożarem. Zajęcia te, mamy nadzieję, unaoczniły uczniom, jak dużym zagrożeniem jest ogień oraz z jakimi przeciwnościami musi zmagać się człowiek podczas pożaru budynku.

Inwestycja Nowa Siedziba - etap 4

2019-01-04 / Oskar Saja
Choć od niespełna tygodnia w kalendarzach widnieje 2019 rok, my jeszcze wspominamy ten poprzedni. Rok, w którym rozpoczęliśmy budowę naszej nowej siedziby w Solcu Kujawskim na ul. Unii Europejskiej 33 (w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej).

Badanie dopasowania ochrony słuchu 3M u klienta

2018-12-27 / Wilk Łukasz

W miniony przedświąteczny wtorek mieliśmy okazję przeprowadzić badanie dopasowania ochrony słuchu 3M w jednej z firm obsługiwanych przez nasz zespół. System 3M Ear-Fit w większości przypadków potwierdził prawidłowy dobór ochronników...

Dzień Budownictwa - symulacja ewakuacji z płonącego budynku

2018-12-14 / Wilk Łukasz
W tym tygodniu na zaproszenie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy uczestniczyliśmy w zorganizowanym Dniu Budownictwa i przygotowaliśmy dla uczniów wyjątkowe zajęcia. Skupiliśmy się na problematyce ewakuacji z płonącego budynku. Po małej dawce teorii, uczniowie oraz nauczycieli wzięli udział w bardzo spektakularnej symulacji. Znaleźli się oni bowiem w pomieszczeniu, gdzie został zasymulowany pożar.

Puch ocieplający dla odzieży FEATHERLESS Fill Power - bliżej natury

2018-12-06 / Głowski Piotr
Obecnie zwrot: odpowiednia odzież robocza, ochronna, specjalistyczna czy zawodowa – to niekiedy prawdziwe wyzwanie dla pracownika służby bhp. Jest to wynik zmieniających się technologii, różnych warunków pracy, dostępu do różnego rodzaju materiałów oraz większej świadomości na występujące zagrożenia. Co wybrać?
Wyświetlane 1 - 12 z 412 pozycji (35 strony)