BLOG

Aparat ucieczkowy 3M Scott Elsa

2019-05-21 / Rychlewski Tomasz
Gdzie istotna jest możliwość bezpiecznej ewakuacji pracownika z zagrożonego środowiska pracy, tam niezbędne są aparaty ucieczkowe. Zdobywają one coraz większą popularność i powoli stają się standardem w zakładach przemysłowych.

Ostatnie szlify i można się przeprowadzać :)

2019-05-14 / Wilk Łukasz
Od lipca ubiegłego roku trwa budowa naszych nowych obiektów w Solcu Kujawskim. Czas szybko minął i okazuje się, że wszystko prawie gotowe. W czerwcu planujemy już na dobre przenieść firmę na nową lokalizację. Łapcie kilka fotek.

Bydgoski Klaster Przemysłowy drugi w Polsce z certyfikatem Silver Label

2019-05-09 / Saja Oskar
W kwietniu tego roku Bydgoski Klaster otrzymał certyfikat Silver Label wydawany przez ESCA (European Secretariat for Cluster Analysis). Certyfikat został przyznany za doskonałe zarządzanie klastrem, którego jako firma jesteśmy częścią.

Odzież trudnopalna dla strażaków – parametry i wymagania

2019-05-07 / Głowski Piotr
Strażacy to specjalna grupa ludzi, którzy podczas klęsk żywiołowych, wypadków drogowych, kolejowych oraz innych zdarzeń losowych niosą doraźną pomoc poszkodowanym. Ich służba to ciągłe mierzenie się z wieloma wyzwaniami. Największe niebezpieczeństwo jednak czyha na nich w walce z żywiołem, jakim jest ogień.

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

2019-04-25 / Saja Oskar
Hałas nie jest nam obcy. Praktycznie codziennie, spotykając się z pracownikami firm produkcyjnych, a także uczniami szkół technicznych, mówimy o zagrożeniu, jakim jest zbyt wysoki poziom dźwięku w ich otoczeniu – jest on nie tylko nieprzyjemny, ale i szkodliwy dla słuchu. A tak niewiele trzeba, aby się skutecznie chronić.

Wyjazd szkoleniowo-integracyjny do Wrocławia

2019-04-24 / Gdaniec Justyna
11-12 kwietnia tego roku po raz kolejny zorganizowaliśmy wraz z pracownikami 3M spotkanie integracyjno-szkoleniowe dla zaproszonych gości we wrocławskiej siedzibie koncernu. Uczestnikami byli nasi klienci, z którymi współpracujemy na co dzień.

Okulary przeciwsłoneczne 3M

2019-04-16 / Rychlewski Tomasz
Zbliża się okres intensywnego używania okularów przeciwsłonecznych. Większość osób nie przywiązuje wagi do marki, parametrów i jakości okularów, nie zdając sobie sprawy, jak istotne ma to znaczenie dla ich oczu.

Praca na wysokości - Akademia Horusa

2019-04-09 / Wilk Łukasz
Czas szybko mija. Ledwo zaczął się nowy rok, a już mamy wiosnę i powoli będzie kończył się rok szkolny. W związku z tym ruszyliśmy do naszych szkół z kolejnym tematem. Praca na wysokości to coś, co budowlańców powinno interesować najbardziej, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w pracy:)

Bezprzewodowy moduł komunikacji do nauszników Peltor X WS-CUSH

2019-03-27 / Rychlewski Tomasz

Nauszniki wygłuszające w głośnych zakładach pracy to konieczność. Z pewnością wielu z nas spotkało się z sytuacją, że nie słyszeliśmy dzwoniącego w kieszeni pilnego telefonu, a nawet gdybyśmy go odebrali, to o swobodnej rozmowie w strefie hałasu nie byłoby mowy.

A gdyby istniał sposób, aby mieć możliwość rozmowy w takim miejscu pracy przez telefon, a w dodatku nie narażał nas na wydatki liczone w tysiącach złotych?

Projekt: odblaskowy kabel – zasięg globalny

2019-03-13 / Głowski Piotr
Kopalnie węgla to środowiska pracy, w których panują bardzo trudne warunki. Ilość górników oraz sprzętu przypadająca na 1 m2 jest wyższa niż w większości fabryk na powierzchni. A do tego tłok, ograniczona widoczność i ciężki sprzęt. Gros maszyn, które tam pracują, są zasilane elektrycznie, a miejsca na kable brakuje. I te w konsekwencji są często uszkadzane.

Akademia Horusa / Ochrona dróg oddechowych / ZSB Bydgoszcz

2019-02-27 / Wilk Łukasz

W szkołach na dobre trwa już drugi semestr nauki, więc i my ruszyliśmy ze swoimi modułami zajęć. Przyszła kolej na zajęcia z ochrony dróg oddechowych. Wczoraj w ZSB Bydgoszcz, a za tydzień ZSB Inowrocław.

Temat ochrony dróg oddechowych jest dla uczniów niezmiernie ważny. Często nie zdają oni sobie sprawy z zagrożeń, jakie czyhają na nich na stanowiskach pracy. Bez tej świadomości dochodzi dzisiaj do nagminnych sytuacji, gdzie pracownicy za nic sobie mają ryzyko utraty zdrowia i życia i nie korzystają z odpowiednich ochron indywidualnych.

Włókniny Scotch-Brite

2019-02-27 / Tomasik Ryszard

Włókniny Scotch-Brite są miękkie i elastyczne. Wykonano je ze specjalnych włóknin z elektrokorundem (A) lub węglikiem krzemu (S), nadając im odpowiednią agresywność.

Budowa włókniny gwarantuje dobrą, powtarzalną jakość wykończenia, zachowując jednocześnie wysoką wydajność i pełną kontrolę kosztów.

Wyświetlane 1 - 12 z 421 pozycji (strony 36)