BLOG

[WIDEO] Dzień Budownictwa - symulacja ewakuacji z płonącego budynku

2019-01-08 / Oskar Saja
Grudniowe spotkanie na Dniu Budownictwa w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy to była praktyczna lekcja konfrontacji z symulowanym pożarem. Zajęcia te, mamy nadzieję, unaoczniły uczniom, jak dużym zagrożeniem jest ogień oraz z jakimi przeciwnościami musi zmagać się człowiek podczas pożaru budynku.

Miernik 4-gazowy 3M Scott PS200

2019-02-13 / Rychlewski Tomasz
Praca w przestrzeniach zamkniętych zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Istnieje grupa niebezpiecznych, bezwonnych i wybuchowych gazów (np.: metan), przy których należy zachować szczególną ostrożność. Zanim zaczniemy jakiekolwiek działania, warto zbadać powietrze w miejscu, do którego wchodzimy.

Polerowanie form wtryskowych

2019-02-04 / Tomasik Ryszard
Polerowanie to ostatni etap obróbki, służący naprawie i regeneracji form, której efektem jest uzyskanie powierzchni o wysokim połysku. To jakość powierzchni form ma decydujący wpływ na jakość wypraski.

Taki mamy klimat

2019-01-16 / Głowski Piotr
Choć najkrótsze dni w roku mamy już za sobą, to aura wciąż nie sprzyja rowerzystom i miłośnikom biegania. No cóż, "taki mamy klimat". Widoczność rano i po południu jest bardzo słaba, warto zatem zastanowić się, jak dobrze Ty sam i Twoje dzieci są widoczne, poruszając się po drodze?

Inwestycja Nowa Siedziba - etap 4

2019-01-04 / Oskar Saja
Choć od niespełna tygodnia w kalendarzach widnieje 2019 rok, my jeszcze wspominamy ten poprzedni. Rok, w którym rozpoczęliśmy budowę naszej nowej siedziby w Solcu Kujawskim na ul. Unii Europejskiej 33 (w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej).

Badanie dopasowania ochrony słuchu 3M u klienta

2018-12-27 / Wilk Łukasz

W miniony przedświąteczny wtorek mieliśmy okazję przeprowadzić badanie dopasowania ochrony słuchu 3M w jednej z firm obsługiwanych przez nasz zespół. System 3M Ear-Fit w większości przypadków potwierdził prawidłowy dobór ochronników...

Dzień Budownictwa - symulacja ewakuacji z płonącego budynku

2018-12-14 / Wilk Łukasz
W tym tygodniu na zaproszenie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy uczestniczyliśmy w zorganizowanym Dniu Budownictwa i przygotowaliśmy dla uczniów wyjątkowe zajęcia. Skupiliśmy się na problematyce ewakuacji z płonącego budynku. Po małej dawce teorii, uczniowie oraz nauczycieli wzięli udział w bardzo spektakularnej symulacji. Znaleźli się oni bowiem w pomieszczeniu, gdzie został zasymulowany pożar.

Puch ocieplający dla odzieży FEATHERLESS Fill Power - bliżej natury

2018-12-06 / Głowski Piotr
Obecnie zwrot: odpowiednia odzież robocza, ochronna, specjalistyczna czy zawodowa – to niekiedy prawdziwe wyzwanie dla pracownika służby bhp. Jest to wynik zmieniających się technologii, różnych warunków pracy, dostępu do różnego rodzaju materiałów oraz większej świadomości na występujące zagrożenia. Co wybrać?

Targi ExpoBonding 2018 Sosnowiec

2018-11-27 / Piernicki Tomasz
Od 16 do 18 października 2018 w Sosnowcu mieliśmy przyjemność zaprezentować się jako wystawca podczas 2. edycji Międzynarodowych Targów Klejenia ExpoBonding 2018, poświęconych technologiom klejenia, gdzie prezentowaliśmy rozwiązania oparte o taśmy klejące i kleje przemysłowe 3M.

Nowa seria półmasek 3M Aura 9300+ Gen3

2018-11-22 / Rychlewski Tomasz
Firma 3M wprowadziła właśnie na rynek kolejną, trzecią już generację bardzo popularnych półmasek serii Aura. Nowe półmaski zyskały wiele udoskonaleń i są połączeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych z nowoczesnym designem. Wszystko dla zdrowia i wygody.

Inowrocław już też po pierwszych zajęciach - Akademia Horusa w ZSB

2018-11-22 / Wilk Łukasz
W ubiegły wtorek w Zespole Szkół Budowlanych w Inowrocławiu przeprowadziliśmy nasze kolejne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa pracowników w pracy. Dla inowrocławskiej szkoły to pierwszy rok szkolny z pełnym cyklem zajęć. Na pierwszy ogień poszła ochrona słuchu, jak to mamy w zwyczaju robić. Młodzież podzielona na dwie grupy wykazała się dużym zainteresowaniem – zresztą to dlatego że byli zadowoleni po zeszłorocznych zajęciach pokazowych.

Inwestycja Nowa Siedziba - etap 3

2018-11-13 / Wilk Łukasz
Co tu dużo pisać, wszystko rośnie :) Popatrzcie sami na zdjęciach. Ściany, posadzki, nawet dach się znajdzie :) Jak wszystko pójdzie dobrze, to pod koniec kwietnia prace będą na ukończeniu :)
Wyświetlane 1 - 12 z 408 pozycji (34 strony)