BLOG

/

Kiedy pracujesz w atmosferze potencjalnie wybuchowej, potrzebujesz niezawodnej ochrony, na którą możesz liczyć w każdej chwili, by czuć się bezpiecznie.

Takim rozwiązaniem jest jednostka TR-800 3M™ Versaflo™. Dzięki niej mamy pewność, że pracownik ma zabezpieczone drogi oddechowe, ale też nie będzie narażony na niepożądany wybuch.

/
Ponownie zostaliśmy wyróżnieni przez firmę Brady tytułem Premier Distributor tym razem za rok 2021. Widać, że wieloletnia praca ukierunkowana na podnoszenie bezpieczeństwa pracowników w ich zakładach przynosi rezultaty.

/
Nowe ściereczki 3M skutecznie usuwają do 99,9% drobnoustrojów (w tym SARS-Cov-2) już przy pierwszym przetarciu, co stanowi rewolucję w czyszczeniu gładkich powierzchni. Opatentowana technologia wychwytuje i zatrzymuje drobnoustroje, praktycznie eliminując ryzyko zakażenia.

/
Firma 3M wprowadziła na rynek kolejne narzędzie pneumatyczne z myślą o branży AUTOMOTIVE. Jest to szlifierka kątowa, która pozwoli na precyzyjne cięcie oraz wycinanie w trudno dostępnych miejscach.

/
Po serii filmów wprowadzających w temat materiałów odblaskowych, gdzie mówiliśmy o ich początkach i kryteriach doboru, teraz kontynuujemy cykl. W tym filmie prezentujemy dużą dawkę informacji o rodzajach taśm i folii odblaskowych zarówno do naszywania, jak i wgrzewania, pełne oraz segmentowe, a także trudnopalne.

/
Na rynek właśnie wchodzi zupełna nowość od 3M – fibra 982CX Pro, która jest udoskonaleniem znanego i cenionego dysku 982C. Nowa fibra powstała z myślą o naprawdę ciężkiej obróbce, której podołają stworzone na nowo Precyzyjnie Kształtowane Ziarna.

/
W dniach 23.06-24.06 mieliśmy przyjemność prowadzić szkolenia dla firmy Oras Olesno Sp. z o.o. Wyruszyliśmy naszym Bhp-owskim demovanem, aby przez dwa dni spotykać się z pracownikami w celu podniesienia świadomości bezpiecznej pracy.

/
Jeszcze kilka dekad temu pracownik był jedynie narzędziem w rękach drugiego człowieka i niewielu myślało wówczas o poprawie bezpieczeństwa pracy, raczej skupiano się na maksymalnym wyzysku.

/
Lista zagrożeń na stanowisku spawacza jest bardzo długa. Poprzednio omówiliśmy ochronę wzroku na przykładzie sprawdzonych i popularnych przyłbic spawalniczych. Teraz przyszła pora na przedstawienie zagrożeń i rozwiązań związanych z drogami oddechowymi.

/
3 lipca 2021 odbył się kolejny już turniej piłki nożnej organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną dla województwa kujawsko-pomorskiego. Dla naszej drużyny, która powstała na szybko na potrzeby tego właśnie turnieju, był to absolutny debiut :)

/
Dziś wyjaśnię tajemnicę wspomnianego poprzednio kleju termotopliwego. Mianowicie, znalazł on zastosowanie przy naprawie drewna. Podczas produkcji klejonki sosnowej wykorzystywanej później do produkcji mebli występowały problemy z jakością drewna, które często dostarczane było z różnego rodzaju sękami lub gniazdami żywicznymi.

/
Jednym z głównych elementów systemu LOCKOUT TAGOUT jest kłódka. Niestety cały czas zdarza się, że użytkownicy systemu bagatelizują ich rolę, sięgając po przypadkowe narzędzia, które jedynie ją przypominają.
Wyświetlane 1 - 12 z 561 pozycji (strony 47)