BLOG

/
Taśmy naprawcze typu Duct Tape znane są ze swojej wszechstronności. Z pewnością nie jedna osoba potwierdziłaby, że nieraz okazały są niezawodne w kryzysowych sytuacjach. Duct Tape nadają się do szybkich napraw, dając trwałe i mocne połączenie, idealnie przylegają do klejonych powierzchni. Ich niewątpliwą zaletą jest duża odporność na warunki atmosferyczne, starzenie, wilgoć i temperaturę.

/
Metod mocowania luster w przemyśle meblowym jest kilka. Same lustra mocowane są zarówno do mebli pokojowych (meble do sypialni, garderoby), jak i łazienkowych. Lustra w ramach są wieszane na haczykach lub innymi zaczepami mechanicznymi, lecz częściej jednak stosuje się klej lub taśmy dwustronnie klejące.

/
Rok 1991. Kilka odważnych osób postanowiło rozpocząć działalność w Europie Środkowo-Wschodniej, wtedy jeszcze bez wielkich fabryk i z niewielkim portfolio. Dziś 3M Polska zatrudnia 4,4 tys. osób, posiada 7 zakładów produkcyjnych, centrum badawczo-rozwojowe, Centrum Usług Wspólnych oraz 3 Centra Innowacji.

/
Zapraszamy Was na webinarium poświęcone ochronie głowy. Webinarium na Youtubie i Facebooku odbędzie się 20 października 2021 roku o godz. 10.00.

/

Co to jest hałas i w jaki sposób się przed nim chronić?

Hałas to każdy dźwięk, który jest drażniący, niepożądany i zagraża naszemu zdrowiu.

Co to jest dźwięk? Taki czy inny dźwięk można najlepiej spróbować porównać do fali na wodzie. Jak wrzucimy kamień do wody, to fale na początku są wysokie, ale z czasem zanikają. Podobnie jest z dźwiękiem, który oddala się od źródła i z czasem zanika.

/
Takie mamy czasy, że maskowanie można pomylić z noszeniem maseczki ochronnej. I choć tutaj również chodzi mi o ochronę to jednak zgoła inną. Taśma maskująca 8992 zabezpiecza powierzchnie w procesie malowania proszkowego.

/
Nasz DemoVan praktycznie się nie zatrzymuje! Niedawno zakończyliśmy szkolenia BHP w 12 wybranych miastach dla Energii Operator, a już szykujemy się do kolejnych. W programie mamy wszystko to, czego potrzebujesz: wiedzę, rozwiązania i nieco zabawy.

/
Wyobraźmy sobie materiały odblaskowe, które są jaśniejsze, bo lepiej odbijają światło i mocniejsze, bo wytrzymują 100 prań przemysłowych. Mając dostępność do takich materiałów, pojawiają się nowe możliwości dotyczące projektowania odzieży roboczej, wydłużania czasu użytkowania oraz oszczędności dla klientów.

/
Przykładów z życia na konieczność noszenia hełmu ochronnego w pracy jest aż nadto. Mamy nadzieję, że Was do nich przekonywać nie trzeba. Zobaczcie zatem poniższy film, w którym koleżanka Justyna omawia temat najnowszych rozwiązań w tej dziedzinie z uwzględnieniem różnych potrzeb pracowników.

/
Wreszcie doczekaliśmy się czasów, w których w zakładach produkcyjnych dużą uwagę zwraca się na przepisy BHP oraz ochronę pracownika. Wynikają dla nich z tego wymierne korzyści. Jedną z nich jest praca przy pomocy narzędzi ręcznych, które gwarantują bezpieczeństwo w każdym wymiarze, o ile są wysokiej jakości.

/
Lakiernik to osoba, od której wymaga się wiele. Dobra kondycja zdrowotna: sprawny układ oddechowy, brak dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego, brak alergii. Predyspozycje manualne, znajomość procesów reagowania różnych materiałów, z którymi pracuje czy zmysł estetyczny.

/
O ile półmaski przeciwpyłowe każdy z nas już bardzo dobrze zna, a półmaski wielorazowe oraz maski pełnotwarzowe to standard w wielu zakładach pracy, to nie każdy wie o zaawansowanej ochronie dróg oddechowych, jaką są systemy z wymuszonym obiegiem powietrza Versaflo.
Wyświetlane 1 - 12 z 586 pozycji (strony 49)