BLOG

/
To już czwarty rok naszej współpracy ze szkołami technicznymi w zakresie kształcenia uczniów z podstawowych zasad bezpiecznej pracy. Nasze szkolenia nie opierają się o standardowe zapisy BHP i nie skupiają się na przepisach prawnych. Docieramy do świadomości uczniów, pokazując im, skąd się zagrożenia biorą i jak wpływają na ludzkie ciało.

/
Firma dla przedsiębiorcy jest niczym dziecko dla rodzica – dorasta i się rozwija. Może mieć dobry start i rosnąć szybko, ale może też szybko upaść. Dlatego trzeba być zawsze obok, aby w porę zareagować. Warto wtedy wiedzieć, jak to zrobić? Spotkanie z ekspertami na Biznes Trendach z pewnością w tym pomoże.

/
W zeszły czwartek w godzinach wieczornych u nas w firmie miało miejsce 45. spotkanie networkingowe z cyklu Rozmowy o biznesie organizowane przez Pracodawców Pomorza i Kujaw. Tym razem zainteresowani mogli usłyszeć wprost od prezesa Ryszarda Błażejewskiego: Czy warto zmienić lokalizację firmy?

/
To były niewątpliwie największe i najdłuższe targi, na jakich kiedykolwiek się wystawialiśmy. Ponad 3 tysiące wystawców rozmieszczonych na kilkunastu ogromnych halach i 8 dni rozmów z potencjalnymi klientami. Düsseldorf w Niemczech przywitał nas co prawda deszczem i pogoda taka utrzymywała się przez większość czasu, ale atmosfera wokół była sprzyjająca i bardzo międzynarodowa :)

/
3M jako globalny producent produktów przemysłowych w tym asortymentu z działu bezpieczeństwa pracy, zanim wypuści jakikolwiek produkt, wsłuchuje się w opinie użytkowników i aktualne zapotrzebowanie płynące z rynku. Odpowiedzią na zebrane informacje i uwagi jest nowy model półmaski wielorazowej Secure Click serii HF-800.

/
Kto nie szuka, ten nie znajduje. Pod takim hasłem można by podpiąć nasz pomysł na wyjazd na targi do Kijowa. Targi poświęcone rozwiązaniom dla ochrony – pojęcie bardzo obszerne i zawierające wiele dziedzin. Nas interesowali producenci ubrań ochronnych dla służb pożarowych, ratowniczych i wielu innych.

/
W Polsce jeszcze kilka dekad temu odzież ochronna, robocza czy ostrzegawcza praktycznie nie istniały. Bywało tak, że pracownicy sami szukali rozwiązań, aby chronić się przed skutkami ubocznymi wykonywania swojej pracy. Niestety nie zawsze były to rozwiązania dobre.

/
Kurz po budowie już dawno opadł, wstęgi na otwarcie firmy przecięte, za nami również pierwsze wydarzenia z gośćmi, a my wciąż czujemy się, jakby to było zaledwie tydzień temu, jakby dźwięk wbijanej pierwszej łopaty jeszcze dobrze nie wybrzmiał.

/
Po kilku latach działania Akademii Horusa dodaliśmy nową wartość dla uczniów i nauczycieli szkół, a mianowicie możliwość wyjazdu do Centrum 3M we Wrocławiu, gdzie można doświadczyć na żywo wielu możliwości produktów 3M, zobaczyć potencjał fabryk i poćwiczyć w centrum szkoleniowym elementy klejenia, szlifowania, malowania i wielu innych.

/
Końcówka września stała pod znakiem targów. Zakończone niedawno międzynarodowe targi kolejowe TRAKO – wyjątkowe, bo organizowane w cyklu dwuletnim – to dla naszej firmy był tydzień intensywnej pracy i wielu ciekawych rozmów.

/
Przestrzeń zamknięta to obszar, który ma ograniczone otwory wejściowe i wyjściowe i nie ma wystarczającej wentylacji naturalnej. Nie jest to przestrzeń przygotowana do ciągłego przebywania w niej pracowników. Z tego też względu praca w przestrzeniach zamkniętych, a także w zbiornikach, należy do prac szczególnie niebezpiecznych.

/
W Polsce jeszcze kilka dekad temu odzież ochronna, robocza czy ostrzegawcza praktycznie nie istniały. Bywało tak, że pracownicy sami szukali rozwiązań, aby chronić się przed skutkami ubocznymi wykonywania swojej pracy. Niestety nie zawsze były to rozwiązania dobre.
Wyświetlane 1 - 12 z 446 pozycji (strony 38)