Bydgoski Klaster Przemysłowy drugi w Polsce z certyfikatem Silver Label

Bydgoski Klaster Przemysłowy drugi w Polsce z certyfikatem Silver Label

W kwietniu tego roku Bydgoski Klaster otrzymał certyfikat Silver Label wydawany przez ESCA (European Secretariat for Cluster Analysis). Certyfikat został przyznany za doskonałe zarządzanie klastrem, którego jako firma jesteśmy częścią.

Od ponad trzech lat należymy do BKP. W tym czasie udało nam się uczestniczyć w wielu owocnych spotkaniach i inicjatywach. Były to różne wydarzenia ukierunkowane na branżę narzędziową oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych, ale i inne.

Klaster, zrzeszając firmy z miasta i regionu, ma na celu rozwój części przemysłowej Bydgoszczy i jej okolic, a jako grupa jest lepiej zauważalny na arenie krajowej, dysponuje większymi możliwościami i zacieśnia współpracę tutejszych przedsiębiorstw.

Staramy się nie tylko być jedną z wielu firm tworzących klaster, ale także aktywnie w nim uczestniczyć.

W 2017 roku wystawialiśmy się wspólnie na targach INNOFORM, gdzie prezentowaliśmy produkty i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i jakości pracy – Środki Ochrony Indywidualnej oraz wydajne materiały ścierne.

W lipcu 2018 roku zawiązaliśmy wewnętrzną grupę inicjatywną, z którą weszliśmy do Szlachetnej Paczki.

Ponadto współorganizowaliśmy wyjazd do CTC – Centrum Innowacji 3M – naszego dostawcy nowoczesnych produktów przemysłowych.

Jeszcze w tym roku czekają nas targi K w Düsseldorfie, które będą przyczynkiem do zapoczątkowania międzynarodowych relacji.

Przed nami z pewnością jeszcze wiele wyzwań – tak związanych z branżą, jak i samym regionem – którym chętnie stawimy czoła, aby rozwijać się jako przedsiębiorstwo oraz województwo.

Silver Label Certificate

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Kierownik Działu Szkoleń
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Solec Kujawski
Zadaj pytanie
* pola wymagane