Nauszniki aktywne 3M Protac III

Nauszniki aktywne 3M Protac III

Najważniejszym dzisiaj wyzwaniem jest zachęcenie pracowników do noszenia ochronników słuchu przez cały wymiar godzinowy pracy. Dopiero stosowanie ich przez pełne 8 godzin zapewnia 100% ochrony. Pomóc w tym mogą nowe aktywne nauszniki 3M Protac III.

Nauszniki te mają olbrzymią zaletę – umożliwiają swobodną rozmowę ze współpracownikami, a wytłumiają jedynie w momencie uderzenia hałasu przekraczającego 82 dB. Dzięki temu pracownik nie jest nieustannie odizolowany od otoczenia, co znacznie poprawia jego komfort pracy, a jednocześnie chroni słuch.

Ochronniki świetnie sprawdzą się tam, gdzie istotne jest zachowanie świadomości sytuacyjnej. Pozwalają słyszeć sygnały ostrzegawcze, odgłosy pracy maszyn oraz zbliżające się pojazdy.

Nauszniki produkowane są w wersji nagłownej i dohełmowej, a do wyboru mamy dwa warianty: Slim o tłumieniu 26 dB lub standardowe o tłumieniu 32 dB.

Protac III

Aby dodatkowo ochronić nauszniki przed szkodliwym działaniem potu, wszystkie przewody zostały umieszczone pod zewnętrzną pokrywą.

Do ochronników dołączone są dwie baterie alkaliczne AA, które wystarczają na około 100 godzin pracy. W celu zabezpieczenia przed zbyt szybkim zużyciem baterii ochronniki wyłączają się po 4 godzinach nieużywania. Gdy poziom baterii jest zbyt niski, informuje o tym komunikat głosowy.

Protac III

Do regulacji poziomu głośności i włączania ochronników używamy dużych przycisków umieszczonych na czaszy nausznika. Zewnętrzne wejście audio umożliwia połączenie ochronników z telefonem komórkowym, odtwarzaczem mp3 lub z radiotelefonem.

Ochronniki świetnie się sprawdzą w środowisku przemysłowym, na budowach, na rynku transportowym i wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie orientacji przestrzennej.

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane