3M GB DR - nowe zastosowanie Cubitronu

3M GB DR - nowe zastosowanie Cubitronu

Cubitron i włóknina w jednym krążku

Zalet Cubitronu nie trzeba reklamować. Każdy, kto wypróbował fibrę 3M z ziarnem Cubitron, zna jej zalety. W tym artykule chcę pokazać inne zastosowanie Cubitronu – mianowicie chodzi o nowe dyski Roloc 3M GB-DR, czyli połączenie Cubitronu z włókniną Scotch-Brite.

Takie połączenie ziaren ściernych pozwala na agresywne szlifowanie, które z kolei pozwala na usuwanie małych spoin na stali nierdzewnej, jednocześnie pozostawiając po sobie łagodną powierzchnię, którą zapewnia włóknina Scotch-Brite.

Podstawową zaletą tego produktu jest ograniczenie do minimum kroków potrzebnych do uzyskania żądanej powierzchni. Pewien klient zajmujący się produkcją mebli ze stali nierdzewnej potrzebował do tej pory trzech – czterech kroków, aby usunąć spoinę i doprowadzić detal do wyglądu finalnego. Klient używał granulacji P80, P120, P180 i włókninę Medium.

3M GB-DR

Zgodnie z nową technologią przy usuwaniu spoiny pominęliśmy wstępne szlifowanie materiałem nasypowym, który pozostawia po sobie znaczne rysy – zastosowaliśmy od razu Roloc 3M GB-DR. Spoina została usunięta w trochę dłuższym czasie niż przy materiale nasypowym P80, ale uzyskaliśmy bardzo ładną powierzchnię. Po tej operacji użyliśmy tylko jeszcze jako finalne wykończenie Roloc 3M SC-DR Medium i uzyskaliśmy pożądaną powierzchnię materiału.

Podsumowując – zmniejszyliśmy ilość operacji do dwóch i pomimo nieco większego czasu potrzebnego na usunięcie samej spoiny przy użyciu 3M GB-DR uzyskaliśmy krótszy czas na wykonanie całej aplikacji.

3M GB-DR – to najagresywniejsze dyski z włókniny Scotch-Brite z ziarnem ceramicznym Cubitron. Pozwalają usunąć niewielkie spawy, a jednocześnie zapewniają delikatne wykończenie powierzchni.

autor: Adam Zawadzki

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane