W parze z nowymi technologiami pojawiającymi się w Waszych zakładach powinna iść wiedza, która pomoże Wam skutecznie działać. A gdzie ją zdobyć, jeśli nie na szkoleniach?
Odwiedzając chętne firmy, nieraz spotkałem się z dużym oporem wśród samych pracowników, bo: po co coś zmieniać, skoro stare się sprawdza? Na tym jednak polega rola doradcy, aby prawidłowo pokierować takie osoby, by mogły w pełni zrozumieć i wykorzystywać wdrażane technologie.
Etap 1 – Wdrożenie technologii
Właściciel firmy doskonale zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie płyną z nowych materiałów – dajmy dla przykładu materiałów ściernych. Jednak to „pan Kaziu”, który całe życie pracował lamelką i tarczą szlifierską o grubości 7 mm, staje okoniem. Trzeba go przekonać i nauczyć.
Z praktyki wiem, że najlepiej zacząć od testów porównawczych, które wykona sam pracownik. Być może z trudem, ale w końcu przyzna, że lamelką pracuje się dłużej i z większym naciskiem. Następnym razem już wybierze fibrę, którą idzie mu szybciej, lżej i rzadziej zmienia tarczę, gdyż trzyemowskie pracują o wiele dłużej.
Nie ukrywajmy, praca szlifierza nie należy do łatwych, przyjemnych i bezpiecznych (zapylenie, wibracje i hałas), dlatego warto wybrać markę, która chce coś z tym zrobić. 3M poświęca dużo uwagi, aby proces szlifowania był jednocześnie możliwie wydajny i bezpieczny. Stosując precyzyjnie kształtowane ziarno CUBITRON II, ograniczamy zapylenie i drgania przenoszone na ramię operatora i wciąż skutecznie usuniemy naddatki, spawy i wykończymy powierzchnię z zadowalającymi efektami.
Etap 2 – Szkolenie
Gdy tylko uda nam się wprowadzić tego typu rozwiązania, które spełniają wymagania kierownictwa firmy i pracowników, przystępujemy do drugiego etapu, jakim jest teoretyczne i praktyczne jednodniowe szkolenie w 3M CTC we Wrocławiu lub wizyta naszego doradcy technicznego demovanem wyposażonym w niezbędny sprzęt u Was na miejscu.
Z doświadczenia wiemy, że wiedzę o Cubitronie II po pewnym czasie warto odnowić i poszerzyć, aby w pełni wykorzystać jego potencjał, niezależnie czy mówimy o krążkach fibrowych, tarczach do cięcia lub szlifowania, różnego rodzaju włókninach, kołach szlifierskich czy pasach bezkońcowych (ciekawostka: nasze pasy są dwukierunkowe, o czym nie każdy wie).
Takie szkolenia to okazja, aby osobiście wypróbować różne technologie na własnych detalach, pod okiem inżynierów, którzy odpowiednio dobiorą narzędzia. Istnieje duża szansa, że poznacie kolejne rozwiązania, które znajdą u Was zastosowanie.
Szkolenie w 3M, jak i nasza wizyta, są bezpłatne.
Etap 0 - Kontakt
Jednak to wszystko jest niemożliwe, dopóki się z nami nie skontaktujecie. Staramy się budować partnerskie biznesowe relacje i zachęcamy zarówno obecnych, jak i przyszłych klientów do podnoszenia swej wiedzy i zwiększania kwalifikacji kadry pracowniczej. To po prostu opłaca się każdemu.
Ze szlifierskim pożegnaniem: niech iskry i wióry lecą!