Produkty 3M w otaczającym nas świecie

Produkty 3M w otaczającym nas świecie

Nawet nie wiesz, że jesteś otoczony produktami 3M

Opowiem wam krótką historię. W drodze do pracy na stacji benzynowej zaczepił mnie pewien Pan wysiadający z wysokiej klasy samochodu. Widząc na moim służbowym aucie napis 3M, podszedł i zaczął do mnie mówić. Rozmowa przebiegła mniej więcej tak:

Pan: Przepraszam, co to jest ten 3M, czy to jakaś nowa firma? Bo wcześniej się z nią nie spotkałem.

Ja: Niee, żadna nowa firma, działa od wielu lat, a jej produkty spotyka Pan na co dzień :)

P: Jak to, co Pan opowiada?

J: Ma Pan elegancki samochód, w środku zapewne podczas jazdy jest bardzo cicho.

P: No tak, ale jaki to ma związek...

J: Prawdopodobnie ma Pan wnętrze samochodu wypchane powłoką wytłumiającą 3M Thinsulate, która zajmuje niewiele miejsca, a przy tym posiada wysokie właściwości wytłumiające.

P: No proszę...

J: Proszę podejść z tyłu samochodu – Pana tablica rejestracyjna jest pokryta folią odblaskową 3M.

P: Niesłychane!

J: A widzi Pan te znaki drogowe? – 70% znaków w Polsce jest pokrytych folią odblaskową 3M.

J: Widzę, że ma Pan fotelik dla dziecka w samochodzie, zapewne przewijał Pan wielokrotnie swoje dziecko?

P: Tak oczywiście, chociaż nie należała ta czynność do moich ulubionych. Chyba nie chce mi Pan powiedzieć, że ten 3M też pieluchy produkuje?

J: Nie, ale dwóch z czterech największych producentów pieluch na świecie używa kleju 3M do ich zapinania, czyli całkiem możliwe, że Pan po raz kolejny trafił nieświadomie na produkt tej marki.

J: Być może ma Pan również w tym samochodzie apteczkę samochodową. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w środku znajdzie Pan plastry 3M Viscoplast. Na pewno chodzi też Pan od czasu do czasu do dentysty, ponad połowa stomatologów ma wśród swoich akcesoriów produkty 3M - być może ma Pan w zębach wypełnienie firmy 3M :)

J: Widzi Pan tam w oddali tych pracowników drogowych łatających dziury. Stąd widzę, że mają wysokiej klasy ubrania robocze. Całkiem możliwe, że naszyte na nich pasy odblaskowe są firmy 3M. Taki pracownik w ciemności jest wówczas widoczny z kilkuset metrów, a nie z zaledwie 20.

P: Zaskoczył mnie Pan, będę miał do myślenia przez resztę dnia, muszę uciekać, bo spóźnię się na spotkanie. Życzę dużych obrotów.

J: Widzi Pan, nie ruszając się z tego miejsca, w którym wydawać by się mogło, że nie ma nic interesującego, znaleźliśmy kilka produktów firmy, o którą Pan pytał. Życzę miłego dnia.

3M

Gdzie jeszcze spotkacie produkty 3M? W biurach popularne są rzutniki, projektory, taśmy klejące i przede wszystkim karteczki samoprzylepne 3M Post-IT, które to 3M wymyślił.

W zakładach przemysłowych spotkacie przyłbice spawalnicze 3M Speedglas, maski lakiernicze, nauszniki, kaski 3M Peltor, tarcze ścierne, taśmy maskujące 3M itp.

Można by tych produktów jeszcze trochę wymienić, ale znudziłoby się wam czytanie ich listy. Zamiast tego lepiej wygodnie usiądźcie i zastanówcie się, gdzie ostatnio spotkaliście produkt 3M, może jest on nawet w zasięgu waszej ręki.

Obejrzyj film, a zobaczysz, czym jest 3M:

autor: Tomasz Rychlewski

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane