Elektryczna szlifierka oscylacyjna 3M

Elektryczna szlifierka oscylacyjna 3M

Elektryczna zamiast pneumatycznej

Jeden z moich klientów w branży meblowej korzystał ze szlifierek 3M oscylacyjnych pneumatycznych o skoku 5 mm i jest bardzo zadowolony z jakości ich pracy. Jednak stały rozwój firmy wymusił od niego zakup dodatkowych maszyn zasilanych powietrzem w celu zwiększenia i usprawnienia produkcji. Dodatkowe maszyny spowodowały znacznie większy pobór sprężonego powietrza i pojawił się problem – sprężarki śrubowe nie zapewniały odpowiedniej ilości powietrza do zasilania wszystkich urządzeń.

Dla rozwiązania problemu zaproponowałem zastosowanie szlifierek oscylacyjnych elektrycznych 3M. Szlifierka ta ma taki sam skok co szlifierka pneumatyczna 5 mm, identyczną podkładkę zapewniającą stabilne mocowanie krążków ściernych i zbliżone parametry pracy. Klient zakupił cztery takie szlifierki i po blisko półrocznym eksploatowaniu okazało się, że jakość pracy tych szlifierek jest identyczna ze szlifierkami pneumatycznymi, są tak samo szybkie i wydajne. W dodatku są bardzo lekkie i mają poprawiony kształt uchwytu w porównaniu ze standardowymi szlifierkami oscylacyjnymi.

Szlifierka elektryczna 3M

Dodatkowo jest to doskonała alternatywa tam, gdzie nie można zapewnić dostawy sprężonego powietrza, a potrzebujemy wykonać pracę szlifierką oscylacyjną, np. pracując na montażu. Również w przypadku gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć czystego, suchego powietrza o odpowiednim ciśnieniu, co może prowadzić do częstszych napraw, a co za tym idzie przestojów w produkcji.

Zaobserwowane zalety szlifierek oscylacyjnych elektrycznych:

  • obniżenie kosztów w porównaniu z narzędziami pneumatycznymi
  • szlifierka nie grzeje się – 150 W silnik wykorzystuje swoją moc znacznie skuteczniej niż inne elektryczne szlifierki, a przy tym nie generuje wysokiej temperatury
  • specjalnie wygięty uchwyt pozwala na zwiększenie podparcia nadgarstka, a co za tym idzie jego mniejsze zmęczenie podczas pracy
  • kompozytowa obudowa ze specjalnego materiału 3M Gripping Material, ma za zadanie pochłanianie i redukcję wibracji
  • cicha konstrukcja silnika zmniejsza całkowity hałas
  • regulacja prędkości w celu dostosowywania do wydajności materiałów ściernych
  • zestaw zawiera: szlifierka, zasilacz, kabel zasilania, torba transportowa

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Adam Zawadzki

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane