ToughWash Series

ToughWash Series

Etykiety odporne na zmywanie i ścieranie.

Nowy produkt firmy BRADY, etykiety ToughWash charakteryzują się dużą odpornością na zmywanie pod wysokim ciśnieniem, cykliczne ścieranie i czyszczenie stosowane w przemyśle spożywczym np. przetwórstwie żywności lub produkcji soków. Co więcej, nowe etykiety Brady są wytrzymałe na oddziaływanie wysokiej temperatury i kontakt agresywnych substancji chemicznych.

Etykiety zostały opracowane przez specjalistów- materiałoznawców z firmy Brady. Testy etykiet odbywały się poprzez użycie odpowiednich procesów czyszczenia stosowanych w warunkach produkcyjnych. Dzięki takiemu podejściu do tematu przedmiotowe etykiety charakteryzują się nie tylko dokładnym i długotrwałym przyleganiem do powierzchni po jej aplikacji, ale również dużą trwałością samej etykiety i naniesionych na niej zadruków.

Etykiety Brady

Etykiety Brady

Konstrukcja etykiet testowana była w temperaturach bliskich 80°C i ciśnieniu maksymalnym 1500 PSI (ponad 100 bar!). W ramach omawianej serii wyróżnić możemy dwa rodzaje materiałów, B-855 oraz B-854 (materiał wykrywany przez wykrywacze metali), z których możliwe jest wykonanie etykiet samoprzylepnych przeznaczonych do stosowania we wspomnianych branżach (przetwórstwo żywności lub produkcja spożywcza).

Zobacz filmy:

Etykieta B-854

Etykieta B-855

autor: Marcin Sobczyk

O AUTORZE
Etykiety / Blokady / Sorbenty
Sobczyk Marcin
tel. 52 325 80 37
kom. 692 455 177
Napisz email
Studiował na Politechnice Warszawskiej. Od kilku lat prowadzi dział etykiet i blokad przemysłowych. Specjalista w dziedzinie wszelkiego rodzaju oznaczeń, identyfikacji oraz wdrożeń systemów LOTO. Z powodzeniem zajmuje się implementacją programów związanych z kontrolą niebezpiecznych źródeł energii na terenie całej Polski. Do tej pory współpracował z takimi firmami jak Philips Lighting Poland, Mondi Świecie, Rolls-Royce Poland, czy Johnson Controls. W ramach opieki wdrożeniowej przeszkolił blisko 1000 użytkowników systemu Lockout/Tagout.
Zadaj pytanie
* pola wymagane