Taśmy maskujące 3M

Taśmy maskujące 3M

Taśmy maskujące 3M nie tylko do remontów

Jednym z najczęściej kupowanych produktów w naszej firmie, a używanych przez naszych klientów jest taśma maskująca 3M, popularnie zwana „taśmą malarską”. Taśmy maskujące mają bardzo wiele różnorodnych zastosowań. Remont w domu, malowanie mieszkania, warsztaty samochodowo-blacharskie czy lakiernie malarskie, to tylko niektóre przykłady, gdzie wykorzystywane są taśmy maskujące.

Chciałbym również przytoczyć kilka przykładów zastosowań taśm maskujących, gdzie potrzebne były specjalne ich właściwości, bez których produkcja byłaby niemożliwa. Tam gdzie wymagane jest maskowanie precyzyjne, przy malowaniu lakierami wodnymi i rozpuszczalnikowymi świetnie sprawdza się
3M 244
. Nośnik tej taśmy wykonany jest z japońskiego papieru „wasi” (washi), który pozwala na uzyskanie prostej i idealnie równej linii odcięcia.

Taśma maskująca 3M

Z kolei
taśma 3M 8901
to taśma do maskowania w sytuacjach, gdzie wymagana jest wysoka odporność termiczna np. przy malowaniu proszkowym. W takiej taśmie zastosowano specjalny klej silikonowy, który ma bardzo dobrą przyczepność do powierzchni niskoenergetycznych.

Przy malowaniu sporym problem jest sytuacja, w której taśmy maskujące pozostawiają poszarpaną, niewyraźnie zaznaczoną linię separacji kolorów. Maskowane powierzchnie wymagają wtedy ponownego malowania. Taśmy maskujące 3M mają bardzo cienki i równy nośnik i dzięki temu granica między nimi jest precyzyjna i ostra za każdym razem.

Pozostałości kleju z usuwanej taśmy po malowaniu lub maskowaniu powierzchni mogą stać się również poważnym problemem, na zlikwidowanie którego trzeba poświęcić dużo czasu. Konstrukcja taśm maskujących 3M została tak opracowana, że są one usuwane w jednym kawałku bez pozostawienia resztek kleju na maskowanych powierzchniach.

Taśma maskująca 3M

Kolejną ciekawą taśmą, która sprawdza się w nietypowych pracach malarskich, jest taśma 3M 417 winylowa typu FINE LINE. Doskonale dopasowuje się na nieregularnych powierzchniach, krzywiznach i idealnie układa się na łukach. Pozostawiona na powierzchni do 30 dni, nie pozostawi śladu kleju.

Taśmy maskujące 3M umożliwiają:

  • maskowanie przy malowaniu standardowym
  • maskowanie w wysokich temperaturach
  • maskowanie w agresywnych środowiskach
  • maskowanie precyzyjne

ZOBACZ PRODUKTY

 autor: Piotr Hetzig

O AUTORZE
Dział Taśm Klejących i Klejów Przemysłowych
Hetzig Piotr
kom. 608 388 279
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane