Włóknina 3M CF-RL i jej jedno z zastosowań

Włóknina 3M CF-RL i jej jedno z zastosowań

Nie tylko do stali nierdzewnej

Wiodący na naszym rynku producent w branży produkcji fabrykatów z betonu borykał się z problemem czyszczenia form służących do odlewania fabrykatów. Problem polegał na dokładnym doczyszczeniu form o różnorodnych kształtach z pozostałości zastygniętego w formie betonu. Czyszczenie form ostrymi narzędziami powodowało niekiedy zarysowania na formach, co skutkowało wadliwe odlewy i częste „naprawy” form.

Zastosowaliśmy do czyszczenia form z pozostałości zastygniętego betonu włókninę 3M CF-RL o granulacji V FINE. Okazało się, że włóknina doskonale radzi sobie z usuwaniem pozostałości stwardniałego betonu, jednocześnie nie naruszając formy. Włóknina pozwala na wyczyszczenie nawet najdalszych zakamarków. Po dołożeniu do tej aplikacji wody, proces usuwania pozostałości znacznie przyspieszył, jednocześnie zwiększając wydajność włókniny.

Włóknina 3M dzięki swej przestrzennej budowie i usytuowaniu ziaren ściernych na całej swej powierzchni zachowuje swoje właściwości ścierne od początku pracy, aż do momentu jej całkowitego zniszczenia.

Włóknina 3M CF-RL

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Adam Zawadzki

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane