Dyski lamelkowe do aluminium 3M 981F

Dyski lamelkowe do aluminium 3M 981F

Aluminium jak powszechnie wiadomo jest metalem lekkim o niskiej gęstości ma zatem niesamowitą plastyczność i co za tym idzie, można go obrabiać na wiele sposobów. Nie każde narzędzie jednak się do tego nadaje, dlatego warto wiedzieć, na co uważać i co się sprawdzi.

Stopy aluminium prezentują szerokie zastosowanie między innymi w lotnictwie, przemyśle energetycznym, chemicznym, motoryzacyjnym, budowlanym, jak również spożywczym.

3M 981F

Istotną rzeczą jest to, iż miękkie stopy aluminium nie pozwalają na agresywną obróbkę ścierną tradycyjnymi ziarnami, gdyż powodują zaklejanie się dysków szlifierskich, które bardzo szybko tracą swoje właściwości. W celu radzenia sobie z takimi problemami opracowany został innowacyjny materiał 3M 981F.

Jego specjalna powłoka zapobiega przyklejaniu się aluminium do materiału ściernego. Ogromną zaletą tego materiału jest fakt, iż przez cały okres szlifowania lamelki zachowują taką samą agresywność, co powoduje, że są kilkukrotnie wytrzymalsze od konkurencyjnych dysków przeznaczonych do aluminium. Za ich zalety w dużym stopniu odpowiada nasyp z Cubitronowego ziarna na płótnie poliestrowym.

Dyski te występują w rozmiarach:

  • 125 x 22 mm

  • 115 x 22 mm

Uchylne lub płaskie o ziarnistości:

  • P36

  • P40

  • P60

3M 981F

Pracujesz z aluminium? Masz problemy z obróbką tego materiału? Obecne materiały do obróbki nie spełniają oczekiwań?

Daj znać, a chętnie pomożemy!

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Fuss Dawid
kom. 600 477 662
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane