Tarcze do cięcia 3M

Tarcze do cięcia 3M

Powszechnie wiadomo, iż w większości warsztatów na półkach widnieją tarcze do cięcia, których zasadniczą funkcją jest cięcie elementów takich jak pręty, metalowe rurki, kątowniki oraz inne tego typu materiały. W większych firmach produkcyjnych zwykła tarcza nie wystarcza, potrzebna jest taka, która będzie spełniała wymagania co do jakości cięcia.

Na polskim rynku istnieje wiele różnego rodzaju tarcz, jednak nie wszystkie są zadowalające pod względem jakości i efektywności w działaniu.

Po przetestowaniu tarcz różnych firm warto spośród nich wyodrębnić innowacyjną tarczę 3M 65512, która tnie zdecydowanie lepiej – szybciej i skuteczniej.

Tarcza renomowanej firmy 3M różni się od innych przede wszystkim jakością materiału, z którego jest zbudowana. Nie ma niczego bardziej mylnego od stwierdzenia, iż tarcza tarczy jest równa.

Testowaliśmy tarcze wielu innych firm i niestety efekt nie był w pełni zadowalający. Jakość cięcia, szybkość oraz ilość odbiegała od tej, do której przyzwyczaił nas 3M już kilka dobrych lat temu.

Tarcze do cięcia 3M

Tarcza do cięcia 65512 125x1x22 stworzona została na bazie opracowanej i opatentowanej przez 3M technologii precyzyjnie kształtowanego ziarna ceramicznego CUBITRON II, która gwarantuje łatwe i szybkie cięcie oraz co istotne długi czas użytkowania.

Zaletą jest również to, iż te tarcze nie wymagają docisku podczas cięcia, co powoduje brak dodatkowych drgań i zmęczenia rąk podczas pracy operatora. Tarcze te przecinają więcej elementów przy tym samym nakładzie pracy oraz kosztów, nie przegrzewając obrabianych elementów. Oznacza to mniej zmian tarczy, a co za tym idzie więcej elementów wykończonych za pomocą jednej tarczy, co w konsekwencji przekłada się na większą produktywność i kontrolę wydatków.

Tarcze do cięcia 3M

Tarcze do cięcia 3M

Swoje zastosowanie znajdzie we wszystkich metalach w tym ze stali nierdzewnej i w twardych stopach.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że podczas pracy przy cięciu bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej szlifierki. Musi to być szlifierka o dużej mocy z regulacją obrotów, zachowująca przy tym odpowiednie parametry dla danej tarczy.

Wiele firm zdecydowało się na zastąpienie dotychczas stosowanych tarcz konkurencji innowacyjną tarczą 65512. Wprowadzona zmiana wzbudziła zachwyt swoimi możliwościami. Łatwość i szybkość cięcia sprawiła, że to właśnie tę tarczę wybierają obecnie, nie myśląc nawet o powrocie do poprzedniczek.

Jeżeli ktokolwiek chciałby dokonać zmiany i cieszyć się lepszą efektywnością swojej pracy wprowadzając innowacyjne rozwiązania, oferujemy pomoc oraz doradztwo w tym zakresie.

Z przyjemnością odwiedzimy firmę w celu pokazania możliwości i korzyści płynących z użytkowania tarczy 65512. Warto zmieniać się na lepsze.

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Fuss Dawid
kom. 600 477 662
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane