Gazele Biznesu 2020

Gazele Biznesu 2020

Na przekór przesądom możemy śmiało powiedzieć, że to nasza szczęśliwa 13., ponieważ już po raz 13. znaleźliśmy się wśród Gazel Biznesu. Tegoroczna edycja jest XXI edycją rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw.

W tak trudnym roku, jak ten przede wszystkim liczyła się elastyczność działań i szybkie podejmowanie decyzji pod presją zarówno czasową, jak i ekonomiczną. Kiedy sytuacja potrafiła zmieniać się z dnia na dzień, należało poszukać w przedsiębiorstwie fundamentów, na których trzeba było się oprzeć.

My postawiliśmy na pracowników, bo to oni tworzą zespół odpowiedzialny za wyniki spółki. I tak zamiast wyjazdów do klientów wprowadziliśmy wideokonferencje, filmy tematyczne oraz webinary. Pracownicy biurowi dostali możliwość pracy zdanej, a skład magazynowo-produkcyjny podzieliliśmy na mniejsze brygady.

Zależało nam, aby znaleźć złoty środek pomiędzy bezpieczeństwem i zachowaniem zdrowia a ciągłością operacyjną firmy. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy, pozwala sądzić, że się nam to udało.

Gazele Biznesu są wybierane na podstawie niezmiennych od lat kryteriów:

  • firma rozpoczęła działalność przed rokiem 2017 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś

  • w roku bazowym 2017 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych

  • w latach 2017-2019 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży

  • w latach 2017-2019 ani razu nie odnotowała straty

  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów, przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

Zestawienia jak to realizowane przez „Puls Biznesu”, a analizowane przez wywiadownię gospodarczą Coface Poland, mają swoje odpowiedniki w wielu krajach Europy. Dzienniki grupy Bonnier działają w Szwecji, Danii, na Litwie, na Łotwie, w Estonii oraz Słowenii, uwzględniając tamtejsze warunki gospodarcze.

Dyplom Gazele Biznesu 2020

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane