Taśma uszczelniająca 3M 4412N

Taśma uszczelniająca 3M 4412N

Szybkie uszczelnienie taśmą klejącą

Chciałbym zaprezentować nowy produkt 3M z działu Taśm i Klejów Przemysłowych, jaki został wprowadzony na rynek polski w 2012 r. Taśma uszczelniająca 3M 4412N – Extreme Sealing Tape, bo o niej jest mowa, to taśma jednostronnie klejąca zaprojektowana do zewnętrznego uszczelniania połączeń nitowanych, skręcanych lub zgrzewanych. Jej doskonałe parametry pozwalają na pracę w bardzo trudnych warunkach zewnętrznych. Taśma ta nie boi się wody, wilgotności i jest odporna na „szoki” termiczne.

4412 N jest taśmą o grubości 2 mm zbudowaną ze specjalnego kleju akrylowego, który zapewnia doskonałą przyczepność, dopasowuje się do uszczelnianych powierzchni oraz jest bardzo trwały w czasie. Nośnikiem taśmy jest jonomerowy film, który jest bardzo mocny, elastyczny i odporny na ścieranie. Dzięki niemu można kleić taśmę na zakładkę, a połączenie nie traci na szczelności. Na zewnętrznej powierzchni, taśma zabezpieczona jest przez foliową warstwę.

Taśma ma bardzo dobrą przyczepność do wielu rodzajów metali i tworzyw sztucznych. Używane dotychczas masy uszczelniające wymagają czasu do uzyskania pełnej szczelności. Taśma 4412N gwarantuje uszczelnienie połączenia natychmiast, co wiąże się ze skróceniem czasu montażu, a co za tym idzie obniżenie kosztów produkcji.

Mówiąc o zaletach tej taśmy, nie można pominąć tak ważnych informacji, jak:

  • brak jakichkolwiek aplikatorów potrzebnych do położenia taśmy na powierzchnie
  • nie ma wypływek i konieczności czyszczenia powierzchni wokół spoiny
  • dopasowuje się do nierównych krawędzi jak wystające wkręty czy nity, tworząc wodoszczelną barierę
  • może być malowana na kolor pasujący do powierzchni, na którą jest naklejona

Taśma uszczelniająca 3M 4412N

Taśma ta z całą pewnością nie oprze się warunkom atmosferycznym takim jak słońce, deszcz, śnieg oraz wahania temperatury. Przetestowana przez producenta – po wielu latach użytkowania nie pęka, nie kruszy się i nie odkleja się od krawędzi. Dzięki swojej elastyczności niweluje różnice w niedopasowaniu materiałów łączonych spowodowanych drganiem lub rozszerzalnością termiczną.

Z dotychczasowych kontaktów z klientami taśmę tę chwalą producenci pojazdów pod zabudowy, producenci przyczep i pojazdów kempingowych jako doskonały produkt uszczelniający. Idealnie będzie się sprawdzała w pracach dekarskich przy uszczelnianiu rynien i rur odpływowych, świetlikach i oknach dachowych. Jak zawsze nasi klienci znajdą dla niej wiele zastosowań, o których będziemy informowali w dalszych materiałach.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Piotr Hetzig

O AUTORZE
Dział Taśm Klejących i Klejów Przemysłowych
Hetzig Piotr
kom. 608 388 279
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane