Przyłbica spawalnicza G5-02

Przyłbica spawalnicza G5-02

Spawacz to zawód, który jest ceniony na całym świecie, a wykwalifikowani spawacze to wciąż „towar deficytowy” na rynkach pracy. Równie mocno rozwija się rynek przyłbic spawalniczych.

Specjaliści 3M nieustannie główkują jak ułatwić wykonywanie precyzyjnych prac spawaczom i sprawić, aby były one jak najbardziej bezpiecznie.

Dla spawacza jedną z bardzo istotnych rzeczy jest duże pole widzenia przez filtr spawalniczy. Zazwyczaj jednak zwiększanie filtra spawalniczego, automatycznie poszerzało całą przyłbicę. Dlatego naukowcy 3M wynaleźli pierwszy na świecie, automatycznie ściemniający zakrzywiony filtr spawalniczy.

Przyłbica spawalnicza G5-02

Daje nam to o 100% szersze pole widzenia

Przyłbica spawalnicza G5-02

Tym właśnie wyróżnia się najnowsza przyłbica marki Speedglas 3M, lecz to nie jedyna jej zaleta.

W modelu G5-02 pojawia się stopień zaciemnienia 2,5 przy rozjaśnionym filtrze, co daje świetny widok podczas przerw w spawaniu. Zastosowano tu również technologię 3M™ Speedglas™ Natural Colour.

Dzięki zastosowaniu aż 4 sensorów filtr jest niezwykle czuły. Co sprawdza się w sytuacji ukrytego łuku spawalniczego czy ustawień TIG zaledwie 1 amper. Dlatego spełnia ona wymagania normy ISO 16321 „TIG+”.

G5-02 jest stworzona i zoptymalizowana pod kątem spawania metodą TIG, ale nadaje się do większości procesów spawalniczych (spawanie łukowe elektrodą otuloną, spawanie MIG/MAG).

Przyłbica spawalnicza G5-02
Przyłbica spawalnicza G5-02

Dodatkowymi atutami, które niesłychanie wpływają na komfort użytkownika, są niska waga – przyłbica waży zaledwie 535g – oraz optymalne jej wyważenie (środek ciężkości znajduje się w takim miejscu, aby zminimalizować trudności noszenia).

Przyłbica G5-02 jest wąska i ułożona blisko twarzy. Moglibyśmy obawiać się w takiej sytuacji, iż wydychane powietrze może wpływać na zaparowanie filtra jednak, o tym również pomyślano i stworzono specjalne otwory, które odprowadzają wydychane powietrze bezpośrednio na zewnątrz.

G5-02 posiada stopień zaciemnienia na poziomie 8-12.

Podobnie jak przyłbica G5-01 i G5-02 została wyposażona w funkcje Bluetooth. Dzięki aplikacji 3M Connected Equipment każdy użytkownik ma dostęp do statystyk, dokumentacji i przede wszystkim regulowania ustawień z poziomu telefonu komórkowego.

Przyłbica spawalnicza G5-02

Każda przyłbica G5-02 dostarczana jest w specjalnej torbie wraz ze ściereczką do czyszczenia szybek w przyłbicy spawalniczej.

Wszystkie omówione cechy sprawiają, iż ciężka i wymagająca praca spawacza staję się przyjemnością, a jej efekty zadowolą każdego.

O AUTORZE
Dział Produktów BHP i Pracy na Wysokości
Gdaniec Justyna
tel. 52 325 80 22
kom. 600 477 660
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane