Dyski 3M Clean&Strip

Dyski 3M Clean&Strip

Zastosowanie w branży AGD

Jeden z naszych klient z branży AGD borykał się z problemem niejednolitej rysy na spodzie produkowanych garnków. Garnki te wykonuje z aluminium, natomiast ich spody to mieszaka stali nierdzewnej z aluminium. W procesie produkcji używa maszyn CNC (starowanych komputerowo), które umożliwiają użycie kilku narzędzi w jednym procesie. W czasie szlifowania obraca się zarówno obrabiany przedmiot, jak i narzędzie ścierne. Do nadawania rysy klient używał w pierwszym etapie dysków lamelkowych, a w kolejnym włókniny w celu ujednolicenia rysy na całej powierzchni.

Pojawiał się problem z żywotnością dysków lamelkoych, które nie radziły sobie ze względu na to, że cały proces szlifowania odbywa się na mokro (chłodzenie cieczą).

Po kilku operacjach dyski te zapychały się i wprowadzały tak zwaną dziką rysę, która była nieregularna, co z kolei powodowało, że należało poświęcić dużo czasu, aby doprowadzić rysę do należytego stanu.

Chcieliśmy poprawić cały ten proces i postanowiliśmy zastosować dyski 3M CLEAN&STRIP™ XT (fioletowe), co okazało się strzałem w dziesiątkę. Pozostawiały one po sobie jednolitą rysę bez potrzeby poprawiania jej włókninami.

Dyski te mają przestrzenną konstrukcję, dzięki czemu nie zapychają się, a okazało się również, że są dużo bardziej wytrzymałe od dotychczas stosowanych lamelek.

Do czasu wprowadzenia Clean&STRIP klient używał od 6 do 10 sztuk lamelek na zmianę produkcyjną – obecnie używa 1 dysk, który wystarcza od kilku do kilkunastu zmian
i dodatkowo zaoszczędził czas, bo nie trzeba już poprawiać rysy włókninami.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Adam Zawadzki

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane