Aparat ucieczkowy 3M Scott Elsa

Aparat ucieczkowy 3M Scott Elsa

Gdzie istotna jest możliwość bezpiecznej ewakuacji pracownika z zagrożonego środowiska pracy, tam niezbędne są aparaty ucieczkowe. Zdobywają one coraz większą popularność i powoli stają się standardem w zakładach przemysłowych.

W przypadku ryzyka zatruciem pracownik musi mieć pod ręką aparat, który ochroni jego drogi oddechowe przed śmiertelnym zagrożeniem. Ulokowane w specjalnych miejscach, czy noszone na pasku maski nie zawsze się sprawdzą. Tego typu maski są idealne, gdy zagrożenie jest minimalne, a stężenie substancji szkodliwej znikome. Jednak w przypadku dużego i gwałtownego powstania stężenia niebezpiecznych oparów potrzebny jest aparat ucieczkowy z własnym, zdatnym do oddychania powietrzem.

Aparat ucieczkowy 3M Scott Elsa jest urządzeniem, którego główne zastosowanie to właśnie umożliwienie szybkiej ewakuacji z zagrożonych środowisk przemysłowych i morskich.

Aparat montujemy na ścianie, najlepiej przy drodze ewakuacji. W razie potrzeby pracownik pociąga za sznurek, zakłada aparat i zmierza w kierunku bezpiecznej strefy. Aparat jest bardzo prosty i szybki w obsłudze. Ponadto jest niezawodny, trwały i zapewnia maksymalną ochronę podczas ucieczki.

ELSA jest wykonana z odblaskowego materiału PCW o właściwościach antystatycznych, jest odporna na ogień oraz rozbryzgi chemiczne. Składa się z butli z zaworem i reduktorem oraz torby i węża dostarczającego stały przepływ powietrza do kaptura. Torba posiada plombę uniemożliwiającą dostęp osobom niepowołanym. Przezroczyste okienko pozwala na obserwowanie manometru butli i sprawdzenie stanu zawleczki aparatu bez otwierania torby.

Aparat ucieczkowy Elsa

Aparat ucieczkowy Elsa

Kaptur o stałym przepływie powietrza jest wykonany z rozciągliwego materiału powlekanego poliuretanem i zapewnia wygodne dopasowanie. Jest odporny na ogień i ma dobrze widoczny jaskrawy kolor. Kaptur może założyć osoba nosząca okulary, mająca długie włosy oraz brodę. Płaski wizjer obejmujący trzy strony zapewnia doskonałą widoczność na boki, a jego kształt niweluje wrażenie zamknięcia w ciasnej przestrzeni. Maska wewnętrzna zapobiega parowaniu wizjera i ogranicza przestrzeń gromadzącego się CO2.

Butla aparatu wykonana jest ze stali stopowej i zawiera 600 litrów powietrza, zapewniając 15-minutowy czas pracy przy znamionowym przepływie równym 38 litrów na minutę. ELSA aktywuje się po otwarciu torby i po zwolnieniu zawleczki przymocowanej do niej. Zawór butli wyposażony jest we wskaźnik stanu naładowania butli oraz gwizdek sygnalizujący upływ dozwolonego czasu użycia aparatu.

Aparat ucieczkowy Elsa

Aparat ucieczkowy Elsa posiada oznaczenie CE i zgodność z normą EN 1146 oraz EC/686/86. Elsa ma także dopuszczenie SOLAS MES, Lloyd's Marine oraz Polskiego Rejestru Statków. Wszystkie aparaty są produkowane z certyfikatem ISO9001.

Aparaty ucieczkowe tego typu powinny obowiązkowo znaleźć się na wyposażeniu wszystkich większych zakładów pracy, umożliwiając bezpieczną ewakuację każdego pracownika ze strefy zagrożenia. Już samo jego usytuowanie w widocznym miejscu sprawia, że poczucie bezpieczeństwa pracowników znacznie wzrasta, dając im spokój i pozwalając lepiej skupić się na wykonywanej pracy.

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane