Gazele Biznesu 2017

Gazele Biznesu 2017

Gazele Biznesu 2017 to dla nas jubileuszowa dziesiątka, ponieważ do rankingu najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw spośród małych i średnich firm trafiliśmy właśnie dziesiąty raz, i to akurat podczas jego XVIII edycji, gdy Gazele osiągają swój wiek dojrzałości.

Autorzy podkreślają, że tegoroczny ranking unaocznia stabilizację finansową zakwalifikowanych firm, co jednak nie jest jednoznaczne ze stagnacją. Jednocześnie widać, że na przód wychodzą przedsiębiorstwa niebojące się innowacji oraz prężnie działające w sieci – głównie z sektora przemysłowego, wyprzedzając nieco „handel”.

Ranking jest oparty o twarde i zweryfikowane dane, co stanowi o jego wiarygodności. Gazelą Biznesu w roku 2017 mogła zostać firma, która:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2014 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2014 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2014-2016 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2014-2016 ani razu nie odnotowała straty

Coface tworząc tę listę, chce zwrócić szczególną uwagę na znaczenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w budowaniu siły gospodarczej kraju. Już teraz MŚP generują ok. 50% PKB, zapewniając miejsca pracy dla 69% osób pracujących w przedsiębiorstwach, a liczby te stale rosną.

Gazele Biznesu

Takie zestawienie jest przygotowywane przez różne dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group, dla takich krajów jak Szwecja, Dania, Austria, Łotwa, Rosja, Estonia i Słowenia z uwzględnieniem tamtejszych warunków gospodarczych.

Ranking Gazel Biznesu publikowany jest w postaci ponad dwustustronicowego specjalnego wydania, które dołączone jest do grudniowego „Pulsu Biznesu”. Oprócz tego na stronie gazele.pl znajduje się pełna baza Gazel Biznesu, czyli wszystkich firm, które znalazły się na rankingowych listach od 2000 roku.

Poniżej mała fotorelacja z Gali, która odbyła się w CKK Jordanki w Toruniu 8 lutego 2018 roku:

Gazele Biznesu

Po krótkim wprowadzeniu, na scenę wyszła Natalia Kukulska z zespołem, by minikoncertem ubogacić Galę o pierwiastek artystyczny. Wszak nie samym biznesem człowiek żyje.

Gazele Biznesu

Po występie przyszła pora na rozdanie nagród.

Reprezentacja naszej firmy: Natalia Błażejewska i Tomasz Piernicki z „Gazelą Biznesu” w rękach.

Gazele Biznesu

Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie gali ze wszystkimi wyróżnionymi przedsiębiorcami z regionu. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Źródło: gazele.pl

Foto: //www.pb.pl/fotogaleria-z-gali-gazele-biznesu-2017-w-toruniu-905232

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane