Wielki Wyścig Łodzi Butelkowych - Ster na Bydgoszcz 2017

Wielki Wyścig Łodzi Butelkowych - Ster na Bydgoszcz 2017

To już w zasadzie tradycja, że nasza firma bierze udział w corocznej imprezie dla wodniaków Ster na Bydgoszcz. Wielki Wyścig na łodziach zbudowanych z plastikowych butelek i taśmy klejącej jest bardzo widowiskowym punktem ostatniego dnia festiwalu, a my już po raz szósty stanęliśmy na linii startu – tym razem jako obrońcy tytułu :)

Budowa łodzi przebiegała bardzo sprawnie i mimo mniejszej liczby „stoczniowców” niż w poprzednich latach, udało nam się ukończyć montaż w podobnym czasie. Konstrukcja wzorowana była na sprawdzonych już projektach, które zdobywały czołowe lokaty w zawodach :D Samo wykonanie wyglądało na doskonałe. Wszystko więc musiało pójść dobrze, prawda?

Elementem, któremu dodatkowo poświęciliśmy w tym roku więcej czasu (o dziwo!), był aspekt wizualny łodzi. W związku z tym iż część zasadnicza powstała w kolorze czerwonym, był to świetny punkt wyjścia do stworzenia bolidu F1 (no przynajmniej coś, co bolid miało przypominać).

Niestety na pierwszym i jedynym teście łodzi, a jednocześnie treningu okazało się, że nabiera ona strasznie dużo wody, co z kolei wpływa na problemy ze sterownością. Pozostało nam tylko zapakować łódź na samochód i zawieźć ją do stoczni remontowej. Tam wszystkie prace doprowadziły bolid do stanu perfekcyjnego.

Podczas wyścigu nie było problemów ze sterownością ani nabieraniem wody. Jedynym utrudnieniem okazał się start z drugiej linii (takie losowanie...) i duża ilość załóg do wyprzedzania na trasie, co niestety nie było łatwe i zabierało wiele cennych sekund. Do tego w pewnym momencie z pokładu zniknął jeden z naszych i tylko ręka spod wody w ostatniej chwili złapała burtę łodzi. Szybka akcja wciągania i popłynęliśmy dalej. Walka była niesamowita i udało się nam przesunąć aż na 4 miejsce, na którym to wyścig zakończyliśmy. Mimo iż w przeszłości dwukrotnie wygrywaliśmy już ten wyścig, to muszę stwierdzić, że ten był jednym z lepszych i ciekawszych. Brawa za zaangażowanie dla całej załogi oraz osób pracujących nad budową i stroną wizualną.

Załoga: Dawid Fuss, Karol Dąbrowski, Marek Jerchewicz, Radek Musiał, Rafał Argalski, Łukasz Wilk.

Budowa i wygląd: Oskar Saja, Tomek Piernicki, Łukasz Wilk.

Kliknij, żeby powiększyć Ster na Bydgoszcz

Kliknij, żeby powiększyć Ster na Bydgoszcz

Kliknij, żeby powiększyć Ster na Bydgoszcz

autor: Łukasz Wilk

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane