Złota Setka Pomorza i Kujaw - najlepsze firmy i samorządy regionu 2016 roku

Złota Setka Pomorza i Kujaw - najlepsze firmy i samorządy regionu 2016 roku

22 maja 2017 roku miał miejsce finał 21. edycji „Złotej Setki Pomorza i Kujaw”, podczas którego wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii. Firma Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe zajęła wysokie 12. miejsce w kategorii małych firm.

Do rankingu zostało dopuszczonych ponad 100 przedsiębiorstw, które oceniano pod kilkoma względami: finansowym, innowacji i eksportu. Ranking to nie tylko święto pracodawców, ale także pewien przegląd kondycji lokalnego biznesu, który tworzy przestrzeń do dyskusji na temat rozwoju, zmian oraz zagrożeń z tym związanych.

Mówiono o tym na panelu dotyczącym pakietu „100 zmian dla firm” tuż przed galą. Problemy zauważają również sami właściciele firm, szczególnie mikroprzedsiębiorstw, które najdotkliwiej odczuwają wszelkie zmiany, a stanowią one przecież ponad 95% podmiotów gospodarczych w województwie.

Złota Setka Pomorza i Kujaw
Grafika: Gazeta Pomorska

Prowadzenie biznesu to nie jest prosta sprawa, nie pomaga w tym niestety rynek pracy o wysokiej kilkunastoprocentowej stopie bezrobocia, gdzie to (nawet potencjalny) pracownik stawia wymagania – nie odwrotnie.

Rynek jednak nadal jest otwarty na innowacje, dając jednakowe szanse zarówno startującym firmom, jak i tym dobrze zadomowionym w danej branży. Wszak jako Państwo nadal odnotowujemy wzrost gospodarczy.

Trudne warunki wymagają zdecydowanych kroków. Tym bardziej cieszy nas zajęcie wysokiego miejsca w swojej kategorii i wciąż rosnące wyniki finansowe, będące odzwierciedleniem lokaty w rankingu, bo to oznacza, że zdaliśmy ten egzamin na piątkę. W przyszłym roku liczymy jeszcze na plus przy tej ocenie!

Autor: Oskar Saja

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane