Festiwal Nauki 2017

Festiwal Nauki 2017

Kolejny rok w Bydgoszczy pod koniec maja odbywa się Festiwal Nauki, organizowany przez wszystkie bydgoskie uczelnie. Przez kilka dni w naszym mieście można wziąć udział w wielu ciekawych wykładach, doświadczeniach i zobaczyć wyjątkowe eksperymenty. W tym roku nasza firma wzbogaciła festiwal o stoisko z wysoko rozwiniętym technologicznie produktem 3M Novec.

W sobotę 27 maja na Wyspie Młyńskiej miał miejsce piknik naukowo-rodzinny, podczas którego mogliśmy zaprezentować ciekawy produkt, który wzbudzał niesamowite zaciekawienie i zdziwienie.

3M Novec to środek gaśniczy, który w postaci ciekłej wygląda jak woda. Po zamianie w gaz (temperatura wrzenia to już 49°C) pobiera ciepło z „okolicy”, gasząc pożar. Stosowany jest w systemach pożarniczych w miejscach z rzeczami o bezcennej wartości, ponieważ w żaden sposób nie uszkadza on gaszonych przedmiotów (centra danych, muzea, biblioteki, przemysł energetyczny, militarny i inne).

Mimo iż wygląda jak woda, to nie posiada jej właściwości, np. nie przewodzi prądu. Podłączony sprzęt elektroniczny do prądu i zanurzony w cieczy przyciągał zainteresowanych. Można w nim zanurzyć papier, a on po wyjęciu będzie suchy, nie trudno jest również zapalić zapałkę po wyjęciu z tej „wody”. Natomiast zapalona zbliżona tylko do oparów cieczy, momentalnie gaśnie.

Dla uczestników pikniku było to ciekawe zetknięcie z technologią, a dla nas kolejne doświadczenie w działaniach na rzecz rozwoju lokalnego biznesu i społeczeństwa.

Poniżej kilka zdjęć.

Festiwal Nauki 2017

Festiwal Nauki 2017

Festiwal Nauki 2017

Podziękowanie od organizatorów:

Festiwal Nauki Horus

autor: Łukasz Wilk

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane