Chodź, pomaluj mój świat...

Chodź, pomaluj mój świat...

„...na żółto i na niebiesko”, choć raczej na żółto i zielono, i jeszcze na czerwono i niebiesko, i w zasadzie nie świat, a zwykły płot. Płot publicznego przedszkola nr 16 w Bydgoszczy, którego teren jest mikroświatem dla wielu maluchów, pociech swoich rodziców.

W odpowiedzi na apel pani dyrektor, firma HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe oddelegowała w godzinach pracy swoich pracowników do malowania płotu na rzecz przedszkola. Angażując się mocno w strategię CSR i działalność z myślą o lokalnej społeczności, nasza firma podjęła wolontariat pracowniczy.

Dwójka chętnych – Oskar Saja i Łukasz Wilk – zaoferowali się z pomocą dla przedszkola, nie poprzez sponsoring czy dofinansowanie, ale właśnie poprzez własną pracę. Wspólnie z rodzicami zabrali się do malowania ogrodzenia.

Już od przeszło dwóch tygodni praktycznie każdego dnia czyjeś ręce chwytają za pędzle, by ostatecznie odnowić cały płot, kawałek po kawałeczku. W miniony czwartek naszym pracownikom udało się razem odmalować prawie dwa przęsła ogrodzenia – widoczne na zdjęciu zielone i skrawek żółtego. Jest to praca żmudna, ale satysfakcjonująca.

Z pewnością zawitamy jeszcze w przedszkolu, aby ponownie dołożyć naszą cegiełkę do wysiłku, jaki został podjęty, by dzieciom, jak i zespołowi placówki, czas w kolorowym otoczeniu mijał z uśmiechami na twarzy.

autor: Oskar Saja

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Bydgoszcz, 85-236 Bydgoszcz, ul. Grunwaldzka 32
Rychlewski Tomasz
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
tel. kom. 606 920 190
t.rychlewski@horus.net.pl
Wilk Łukasz
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. kom. 608 514 200
l.wilk@horus.net.pl
Zadaj pytanie