Kontrola i oznaczanie niebezpiecznych źródeł energii

Kontrola i oznaczanie niebezpiecznych źródeł energii

W dzisiejszych czasach słowo bezpieczeństwo, w kontekście prowadzenia biznesu, pojawia się niezwykle często. Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy świadomi zagrożeń jakie mogą mieć miejsce w naszej firmie i przydarzyć się naszym pracownikom. Niestety, często mimo tej świadomości brakuje nam wiedzy i narzędzi, aby tym zagrożeniom zapobiegać w efektywny sposób, taki który będzie jednocześnie korzystny dla pracownika oraz uzasadniony ekonomicznie dla przedsiębiorstwa. W związku z powyższym chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu „Wyższy poziom bezpieczeństwa”.

Szkolenie to jest odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa na najwyższym poziomie w przedsiębiorstwie. Szkolenie składa się z tematycznie różnych modułów, które razem tworzą spójny system zapewniający rozwiązania technologiczne w zakresie bezpieczeństwa osobistego pracowników, kontrolowania niebezpiecznych źródeł energii, czy prawidłowego oznaczania ciągów komunikacyjnych i przepływu energii. Rozwiązania bazujące na takich markach jak 3M czy Brady są gwarantem najwyższej jakości. Szkolenie przeznaczone jest dla kadry kierowniczej oraz dla wszystkich pracowników chętnych pogłębiać swoją wiedzę.

Szkolenie Wyższy poziom bezpieceństwa

Moduł – 1

Kontrola i oznaczanie niebezpiecznych źródeł energii.

Szkolenie Wyższy poziom bezpieczeństwa

Każdego roku tysiące pracowników traci życie lub odnosi obrażenia w trakcie przeprowadzania napraw maszyn lub urządzeń przemysłowych. Wiele z tych wypadków spowodowanych jest niekontrolowanym wyzwoleniem energii (elektrycznej, termicznej, kinetycznej, chemicznej, potencjalnej, promieniowania). Nasza firma od kilku lat na terenie całego kraju z powodzeniem zajmuje się wdrożeniami systemów Lockout – Tagout (LOTO), które obejmują pełną lub częściową opiekę związaną z implementacją  programu kontroli niebezpiecznych źródeł energii. Zdobyte przez lata doświadczenie oraz nabyta wiedza pozwalają nam zaprosić Państwa na moduł szkoleniowy poświęcony tej tematyce.

Program modułu – 1

  1. Wprowadzenie do systemu Lockout-Tagout (LOTO)

  2. Przepisy prawne, regulacje, zalecenia

  3. Zasady wdrożenia LOTO

  4. Organizacja pracy z systemem LOTO

  5. Przegląd wyposażenia Lockout-Tagout

  6. Oznaczenia jako element  poprawy bezpieczeństwa

DODATEK:

  • Sorbenty polipropylenowe

 

Zapisz się, aby otrzymać od nas darmowy katalog szkoleniowy:

Zapisz się
i podnieś bezpieczeństwo pracy
Bezpieczniej

Zgłoszenia oraz pytania:

Dział Szkoleń: szkolenia@horus.net.pl, tel. 608 514 200

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane