Odblask to nie obciach - oklejony autobus po raz trzeci

Odblask to nie obciach - oklejony autobus po raz trzeci

Już trzeci rok z rzędu w Bydgoszczy będzie jeździł autobus promujący noszenie odblasków. Tym razem hasłem przewodnim jest „Odblask to nie obciach!”. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest nieformalna grupa Sławek & Przyjaciele i oczywiście jej lider Sławek Piotrowski. Firma Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe ponownie wspiera akcję finansowo. Poniżej więcej informacji o wydarzeniu i zdjęcia autobusu.

Tytuł akcji Odblask To Nie Obciach ma nam wszystkim uzmysłowić, że noszenie odblasków może naprawdę uratować nam życie. Nawet najmniejszy odblask daje szansę kierowcy, żeby nas dostrzec. Niestety wciąż słyszymy, że „nas to nie dotyczy” albo „nam się takie rzeczy nie zdarzają”. Jednak stare polskie przysłowie „mądry Polak po szkodzie” nie wzięło się z niczego. Czy naprawdę musimy czekać na kolejną drogową tragedię, żeby uzmysłowić sobie, jak ważny to jest problem? Wszyscy wiemy, wszyscy chcemy, ale tak naprawdę niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę i nie wstydzi się nosić odblasków.

bądź widoczny bądź bezpieczny

Dlatego z takim zaangażowaniem i konsekwencją nasza grupa „Sławek & Przyjaciele” już od lat prowadzi różne działania, które mają na celu poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach i ulicach oraz wypromować nawyk noszenia odblasków. I to nie tylko wśród dzieci, ale również wśród młodzieży i dorosłych. W naszych działaniach wykorzystujemy nasz autorski pomysł, jakim jest „magiczna” tuba, która w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazuje czy i dlaczego warto nosić odblaski. Korzysta z niej m.in. Policja z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Inowrocławia, Wyszkowa, Zgorzelca, Współpracujemy nie tylko z Policją, ale również ze Straż Miejską, bydgoskim WORD-em i innymi instytucjami zajmującymi się szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

bądź widoczny bądź bezpieczny

Nasze działania wspierają też kluby sportowe – siatkarskie: Transfer Bydgoszcz, Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów, Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Pałac Bydgoszcz, BKS AluprofBielsko-Biała, Chemik Police, PGE Atom Trefl Sopot, Polski Cukier Muszynianka, Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza oraz koszykarskie: Artego Bydgoszcz, Wisłą Can-Pack Kraków, CCC Polkowice, Energia Toruń, KSSSE PWSZ Gorzów Wlkp., AZS Warszawa, Polski Cukier Toruń. Pozwala to dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Wielkie znaczenie ma też wsparcie mediów, które mogą ten temat odpowiednio nagłośnić. Wielkie podziękowania należą się bydgoskiemu MZK, które po raz kolejny przekazało na potrzeby tej wyjątkowej akcji autobus linii 79. Równie wielkie podziękowania należą się Partnerom i Sponsorom tej wyjątkowej akcji, bo bez ich wsparcia nie byłaby ona możliwa. A jej efektem będzie wyprodukowanie ok. 5.000 odblaskowych ludzików, które znajdą swoje miejsce m.in. na kurtkach i plecakach dzieci, młodzieży i dorosłych.

autor tekstu: Sławomir Piotrowski

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane