Piknik rodzinny zorganizowany przez Żywiec Zdrój S.A.

Piknik rodzinny zorganizowany przez Żywiec Zdrój S.A.

Odblaskowe bezpieczeństwo w Cięcinie

Dwa tygodnie temu na południu Polski, w miejscowości Cięcina, firma Żywiec Zdrój zorganizowała piknik rodzinny poświęcony bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów na drogach. Piszemy o tym, ponieważ jest nam bardzo miło, iż wspomniana firma zdecydowała się na współpracę z nami i nabyła od nas kamizelki oraz folie odblaskowe na rowery, dla potrzeb propagowania bezpieczeństwa.

Piknik był podsumowaniem dotychczasowych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach całej Gminy Węgierska Górka. W ramach akcji „Bądź bezpieczny na drodze” dzieci ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Węgierska Górka mogły dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Bądź bezpieczny na drodze

fot. Grzegorz Mrózka

Na pikniku była cała masa atrakcji: odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy, symulowanego wypadku, występy dzieci oraz kabarety przygotowane przez uczniów szkół podstawowych. W namiocie Żywiec Zdrój odbywały się liczne konkursy na temat bezpieczeństwa na naszych drogach. Stanowisko było szczególnie oblegane przez najmłodszych. Podczas pikniku nastąpiło także uroczyste przekazanie alkomatu ufundowanego przez firmę Żywiec Zdrój S.A. Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu.

Bądź bezpieczny na drodze

fot. Grzegorz Mrózka

Na imprezie nie zabrakło policjantów z żywieckiej Komendy Policji. Stróże prawa przeprowadzili egzamin na kartę rowerową, zaprezentowali motory oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Każdy miał okazję obejrzeć z bliska oraz przymierzyć policyjne umundurowanie, a także zapoznać się z pracą technika kryminalistycznego. Przedstawiciele Fundacji K2 oraz uczniowie z klasy policyjnej z ZS Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu zaprezentowali profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na imprezie ogromnym powodzeniem cieszył się symulator dachowania oraz symulator wypadków. Z kolei najmłodsi uczestnicy pikniku utworzyli ogromną kolejkę do dmuchanej zjeżdżalni.

Bądź bezpieczny na drodze

fot. Grzegorz Mrózka

Na rowerowy piknik rodzinny dotarło wielu wielbicieli dwóch kółek. Momentem kulminacyjnym była rowerowa masa krytyczna. Po wyłączeniu z ruchu drogowego ulicami Cięciny przejechali ubrani w odblaski, kaski i kamizelki rowerzyści Z boku wyglądało to, jak jedna, wielka, odblaskowa plama, która na kilka minut zablokowała przejazd ulicami Cięciny – informuje Magdalena Konowrocka z Żywiec Zdrój S.A. przedstawiciel sponsora pikniku.

Bądź bezpieczny na drodze

fot. Grzegorz Mrózka

Udział w rowerowej masie krytycznej mógł wziąć każdy, kto przyjechał na piknik rowerem. Dodatkową atrakcją były radiowozy, które otwierały i zamykały peleton rowerowy. Po dotarciu do mety na wszystkich uczestników czekała dobra zabawa do późnych godzin.

autor: Łukasz Wilk

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane