Społecznie Odpowiedzialni

Społecznie Odpowiedzialni

Wywiad z prezesem firmy Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe w miesięczniku „A To Region”

Zapraszam Państwa do przeczytania wywiadu z prezesem Ryszardem Błażejewskim. Znajdziecie Państwo parę ciekawych rzeczy o działaniach firmy w ramach strategii biznesu odpowiedzialnego społecznie.

Panie Prezesie gratuluję nagrody za innowacyjność, którą otrzymaliście od KPZPiP. Już nazwa firmy wskazuje na innowacyjny charakter działalności. Proszę powiedzieć naszym czytelnikom kilka słów o firmie.

Firma Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe powstała w 2000 roku na kanwie naszej drugiej firmy Przedsiębiorstwa Handlowego Papirus. Naszym głównym celem stało się wdrażanie i przedstawianie naszym przedsiębiorcom lepszych rozwiązań i nowych produktów, a nie bazowanie tylko na starych technologiach.

Można powiedzieć, że 30-40% sprzedaży dotyczy produktów innowacyjnych, które powstały w ciągu ostatnich 2-3 lat. Są to produkty nowe o wysokim stopniu przetworzenia technologicznego. Powstanie firmy Horus było wyzwaniem polegającym na umiejętności sprzedaży nowych, nieznanych, wysokojakościowych produktów, gdzie trzeba było wykazać się kunsztem we wprowadzaniu ich na rynek, nie tylko obniżając cenę.

Proszę zatem przedstawić produkty firmy?

Wspólnym mianownikiem produktów z naszej oferty jest dostawca-koncern 3M, który je produkuje. Skupiamy się na trzech grupach towarowych: pierwsza to przemysłowa – są to taśmy klejące, kleje, etykiety przemysłowe, lockout, czyli system do zabezpieczania urządzeń przed niekontrolowanym dosyłem energii oraz materiały ścierne w bardzo szerokim zakresie. Dysponujemy również materiałami do zastosowań przy reklamie wizualnej.

Druga grupa to produkty związane z bezpieczeństwem: BHP jak ochrona słuchu i dróg oddechowych. Następnie są folie odblaskowe używane na znaki drogowe, czy kamizelki odblaskowe oraz różnego rodzaju gadżety służące bezpieczeństwu. Do oferty wchodzą również folie do zabezpieczenia budynków przed wyziębieniem oraz odbijające światło.

Trzecia grupa produktów to produkty konsumenckie: apteczne, biurowe, cała gama produktów dla domu.

Nasza wizja to być preferowanym dostawcą innowacyjnych rozwiązań technologicznych poprzez partnerskie relacje z naszymi klientami.

Wywiad prezesa firmy w A To Region

Otrzymaliście Państwo nagrodę za akcję Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny.

Tak, projekt ten jest częścią Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Wynika to również z potrzeby wyższego rzędu, potrzeby serca, ducha. Dzielimy się w tych trudnych czasach z innymi.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu jest to taka koncepcja prowadzenia firmy, gdzie oprócz normalnych profitów jak zysk, występują również, w sposób dobrowolny, zaangażowanie i pomoc lokalnemu społeczeństwu, pomoc pracownikom i ochrona środowiska. Głównie te trzy elementy z nowej normy ISO 26000 są przypisane do firmy naszej wielkości. Staramy się dzielić wiedzą i zyskiem. Rozpoczęliśmy projekt Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny. W pierwszej kolejności skierowany został do bydgoskich przedszkolaków z sześciu przedszkoli wybranych na podstawie lokalizacji w pobliżu ruchliwych ulic. Postanowiliśmy te przedszkola wyposażyć w kamizelki odblaskowe. Przy pomocy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji, przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne w przedszkolach, a następnie odbył się konkurs plastyczny dla dzieci z tych przedszkoli. Finał, dzięki pomocy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, zorganizowaliśmy w Pałacu Młodzieży, gdzie wręczyliśmy dyrektorom przedszkoli 300 kamizelek odblaskowych i kilkaset innych elementów odblaskowych. Akcja objęła ponad 900 przedszkolaków. W ramach projektu oklejamy również rowery foliami odblaskowymi, prowadzimy również razem z policją – edukację rowerzystów i przechodniów na drogach naszego powiatu. Kolejne odsłony projektu będą kontynuowane na jesieni.

Plany na przyszłość?

Uruchamiamy małą produkcję – ma na celu elastyczne przystosowanie się do potrzeb klienta.

Ponadto mamy zamiar jeszcze bardziej zaangażować się w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu, poszerzając ją o wolontariat pracowniczy.

Mamy już pierwsze sukcesy.

Opiniotwórczy portal CSR.pl ogłosił nas zwycięzcą Inicjatywy Miesiąca Kwietnia za projekt „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny”.

Gratuluję sukcesu i życzę wszystkiego dobrego na dalszej drodze.

 

Dziękuję za rozmowę,
BC

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane