Komfort - Jakość - Bezpieczeństwo

Komfort - Jakość - Bezpieczeństwo

Firmy przywiązują coraz większą wagę do tego, jaką odzież używają ich pracownicy. Wiąże się to z podnoszeniem standardów pracy i wyrabia pozytywną opinię o firmie. Dobra odzież staje się wizytówką i buduje zaufaną markę przedsiębiorstwa.

„Jakość to coś, co zadowala, a nawet zachwyca klientów”

– Willam Deming

Polscy producenci, wychodząc naprzeciw wymaganiom tej grupy klientów, dostosowują się do ich wymagań. Już nie liczą się tylko parametry typowe dla odzieży roboczej, ale również fason, jakość wykonania oraz wysokiej jakości materiał wierzchni. Ma to swoje uzasadnienie. Bardziej wygodna odzież ma wpływ na komfort użytkowania i w konsekwencji wydajność pracy. Ponadto firmy inwestując w dobrą odzież roboczą, wydłużają ich eksploatację, co przekłada się korzystnie na ogólny wynik finansowy.

Odzież robocza z elementami odblaskowymi

Producenci odzieży, którzy specjalizują się w obsłudze tego typu klientów (mam tu na myśli nie tylko dostarczanie odzieży, ale również serwis), aby oszczędzić sobie reklamacji oraz usterek, które są wynikiem prania przemysłowego, starannie dokonują wyborów elementów, z których składa się odzież. Dobór komponentów musi być świadomy, szczególnie jeżeli chodzi o materiał odblaskowy.

Pranie przemysłowe to dość agresywny sposób konserwacji. Taśmy zatem powinny być najwyższej jakości. Bardzo istotne jest, aby materiał odblaskowy był dobrze dobrany. Jeżeli tak będzie i będzie on miał odpowiednie właściwości, wówczas w całym okresie użytkowania odzieży, parametr odblaskowości zostanie zachowany, co szczególnie ważne w przypadku odzieży ostrzegawczej i mającej spełniać normę PN-EN20471.

Odzież roboca z materiałami odblaskowymi

To kluczowa kwestia. Pracownik – użytkownik takiej odzieży – w warunkach o ograniczonej widoczności będzie po prostu lepiej widoczny, a tym samym bezpieczniejszy.

Na rynku polskim dostępne są materiały odblaskowe odporne na pranie przemysłowe. Nasza firma posiada w swojej ofercie cały wachlarz takich materiałów. Ponadto doradzamy, jakie parametry powinien mieć materiał, w zależności od potrzeb klienta.

autor: Piotr Głowski

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane