[WIDEO] Etykiety przemysłowe - odblaskowe i fotoluminescencyjne

[WIDEO] Etykiety przemysłowe - odblaskowe i fotoluminescencyjne

Wśród etykiet przemysłowych przeznaczonych do oznaczania i identyfikacji paczek i przedmiotów znajdziemy takie, które są odporne na niskie i wysokie temperatury, mycie ciśnieniowe, a także służące jako plomby gwarancyjne, ale istnieje jeszcze jedna grupa etykiet specjalnych, które sprawdzą się w zaciemnionych warunkach.

W grupie tej można wyróżnić dwa typy etykiet: odblaskowe (Retro Reflective) i fotoluminescencyjne (w skrócie: fotolum), różne w przeznaczeniu i użytkowaniu, ale obie znajdą zastosowanie w specyficznych okolicznościach.

Zobacz, jak etykiety te sprawdzają się w zaciemnionych miejscach:

Etykieta Retro Reflective (żółta na filmie) to etykieta odblaskowa o bardzo wysokich parametrach odbijania światła – odblaskowości. Strumień światła skierowany na etykietę wraca do jego źródła, idealnie ukazując ukrytą do tej pory w ciemności etykietę, co umożliwia nie tylko jej odnalezienie, ale również przeczytanie nadruku. Pracownik magazynu z czołówką na głowie lub latarką w ręku bez problemu dokona w ten sposób identyfikacji produktu, nie martwiąc się o przepaloną żarówkę lub chwilowy brak prądu w budynku.

Druga etykieta (zielona) to etykieta fotoluminescencyjna, która nie wymaga użycia latarki (tym samym pracownik ma obie ręce wolne), gdyż naświetlana w zwykłych pokojowych warunkach, po zgaszeniu światła szybko się rozświetla, umożliwiając, podobnie jak poprzedniczka, swobodne odnalezienie produktu na półce, pomimo panujących w pomieszczeniu ciemności.

Technologia ta jest również wykorzystywana w oznaczaniu dróg ewakuacyjnych w budynkach, co szczególnie przydatne w chwilach zagrożenia, kiedy może zabraknąć światła, a czasu na poszukiwanie latarki i odpowiednich baterii może być po prostu za mało.

Obie ze specjalnych etykiet, choć nieco inne, powinny znaleźć zastosowanie w codziennym użytkowaniu. Z powodzeniem można je wykorzystać w magazynach, ciasnych kantorkach czy też korytarzach, nie tylko profilaktycznie w sytuacjach nagłych, niespodziewanych, ale jako jedno z podstawowych narzędzi zarządzania produktami na magazynie.

Autorzy:

Marcin Sobczyk

Oskar Saja

O AUTORZE
Etykiety / Blokady / Sorbenty
Sobczyk Marcin
tel. 52 325 80 37
kom. 692 455 177
Napisz email
Studiował na Politechnice Warszawskiej. Od kilku lat prowadzi dział etykiet i blokad przemysłowych. Specjalista w dziedzinie wszelkiego rodzaju oznaczeń, identyfikacji oraz wdrożeń systemów LOTO. Z powodzeniem zajmuje się implementacją programów związanych z kontrolą niebezpiecznych źródeł energii na terenie całej Polski. Do tej pory współpracował z takimi firmami jak Philips Lighting Poland, Mondi Świecie, Rolls-Royce Poland, czy Johnson Controls. W ramach opieki wdrożeniowej przeszkolił blisko 1000 użytkowników systemu Lockout/Tagout.
Zadaj pytanie
* pola wymagane