[WIDEO] Flotex - najbardziej zmywalna wykładzina na rynku

[WIDEO] Flotex - najbardziej zmywalna wykładzina na rynku

Wykładzina Flotex to innowacyjne połączenie zalet materiału elastycznego i trudno ścieralnego, tworząc produkt trwały i łatwy w konserwacji. Flotex posiada doskonałą stabilność wymiarową, co usprawnia jej montaż.

Wykładzinę Flotex produkuje się zgodnie z normą ISO 14001. Produkcja jest oparta na przetwarzaniu odpadów poprodukcyjnych.

Flotex można łączyć z innymi kolekcjami Forbo w ramach jednego projektu.

Flotex posiada 70 mln włókien na każdy m2 wykładziny – jest to prawie 10 razy więcej w porównaniu z innymi wykładzinami dywanowymi.

Zobacz proces czyszczenia wykładziny:

Aby wyczyścić wykładzinę, nie ma potrzeby wykorzystywania drogiego w wynajmie lub zakupie specjalistycznego sprzętu. Wystarczy użycie standardowych urządzeń czyszczących, co znacząco obniża koszty utrzymania czystości.

Podłoże wykładziny wykonano z trwałego PVC, które zostało wzmocnione włóknem szklanym, tworząc w pełni wodoodporną warstwę zabezpieczającą – dzięki temu nie ma ryzyka odkształcenia się podłoża pod wpływem wody. Ponadto wykładzina jest odporna na gnicie oraz po montażu utrzymuje stabilną pozycję.

Włókna wykładziny Flotex są ułożone prawie pionowo, tworząc bardzo gładką, równą powierzchnię, na której nie pozostają żadne ślady komunikacyjne: odciski butów, kółka wózków czy foteli na kółkach.

Świetnie sprawdza się jako materiał pod te ostatnie. Flotex nie jest ani za śliski, ani za miękki, umożliwiając swobodne poruszanie się właśnie foteli na kółkach i innych mebli w kółka wyposażonych.

Chodząc boso, Flotex sprawia, że mamy uczucie ciepła pod stopami.

Jest antypoślizgowy, nawet jeżeli jest mokry.

Jest akustyczny (do 20 dB) – pochłania dźwięki uderzeniowe np. kroki. Odegra zatem główną rolę w „strefach ciszy” w biurach i innych miejscach.

Jest trudno zapalny – posiada atest EN 45545.

W wykładzinie znajduje się antybakteryjny środek Sanitized®, który służy do trwałego zabezpieczenia przed bakteriami MRSA (Gronkowca Złocistego odpornego na Metycylinę) i E.coli oraz pleśniami (m.in. grzybicą stóp). Preparat ten zmniejsza również rozwój roztoczy – aż o 86%.

Posiada Aprobatę British Allergy Foundation. Jest produktem idealnym dla alergików. Bardzo łatwo się go odkurza. Dzięki swojej budowie możemy usunąć dwukrotnie więcej alergenów podczas jednego przebiegu odkurzania. Tym samym zyskujemy krótszy czas sprzątania, a to znów oznacza niższe koszty.

Wystarczy standardowe odkurzanie, aby zebrać cały brud i kurz zgromadzony u podstawy włókien.

Wszystkie plamy są usuwalne. Flotex można czyścić samą wodą, czyli uzyskujemy niższe koszty utrzymania i nie wywieramy negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Bardzo łatwo usuniemy zaschniętą gumę do żucia – na wykładzinie nie znajdziemy po niej nawet śladu.

Jest to jedyna wykładzina tekstylna, która jest zmywalna – można z niej usunąć m.in.: tłuste plamy, zaschnięty smar, ślady po pisaku permanentnym i długopisie.

Autorzy:

Dariusz Szweda

Oskar Saja

Zadaj pytanie
* pola wymagane