Blokady przycisków na panelach sterowniczych i awaryjnych grzybów bezpieczeństwa

Blokady przycisków na panelach sterowniczych i awaryjnych grzybów bezpieczeństwa

W odpowiedzi na zapytania dotyczące możliwości blokowania przycisków na panelach sterowniczych firma Brady wprowadziła do swojej ofertę blokady Push Button & E-Stop Safety Cover. Są one zgodne ze standardami IEC i NEMA (podstawy blokad dostępne są w uniwersalnych rozmiarach z otworami o średnicy 16 mm, 22 mm i 30 mm). Blokady zostały skonstruowane w taki sposób, żeby zarówno wizualnie, jak i mechanicznie spełniały dedykowane im funkcje.

Osłona blokady została wykonana z trwałego tworzywa, które dzięki transparentnej, czerwonej barwie pozwala na identyfikację zablokowanych przycisków i dołączanych etykiet.

Montaż blokad jest bardzo prosty i wymusza tylko kilka czynności (patrz diagram poniżej). Wystarczy wykręcić przycisk, podłożyć lub przykleić w jego miejsce podstawę blokady PUSHBUTTON, następnie z powrotem wkręcić przycisk i gotowe.

Blokada Brady

W razie konieczności użycia blokady wystarczy nałożyć osłonę, przesunąć do pozycji zamkniętej i zabezpieczyć dostęp przycisku kłódką bezpieczeństwa. Osłony zabezpieczające przycisków / grzybów awaryjnych umożliwiają całkowite osłonięcie przycisków
i uniemożliwienie dostępu do nich osobom trzecim.

Blokada Brady

Obejrzyj film:

Blokady przycisków PUSHBUTTON dostępne są w trzech rozmiarach:

  • blokada mała (16 mm Ø średnica montażowa otworu przycisku) – numer katalogowy 130819
  • blokada średnia (22 mm Ø) – numer katalogowy 130820
  • blokada duża (30 mm Ø) – numer katalogowy 130821

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Marcin Sobczyk

O AUTORZE
Etykiety / Blokady / Sorbenty
Sobczyk Marcin
tel. 52 325 80 37
kom. 692 455 177
Napisz email
Studiował na Politechnice Warszawskiej. Od kilku lat prowadzi dział etykiet i blokad przemysłowych. Specjalista w dziedzinie wszelkiego rodzaju oznaczeń, identyfikacji oraz wdrożeń systemów LOTO. Z powodzeniem zajmuje się implementacją programów związanych z kontrolą niebezpiecznych źródeł energii na terenie całej Polski. Do tej pory współpracował z takimi firmami jak Philips Lighting Poland, Mondi Świecie, Rolls-Royce Poland, czy Johnson Controls. W ramach opieki wdrożeniowej przeszkolił blisko 1000 użytkowników systemu Lockout/Tagout.
Zadaj pytanie
* pola wymagane