Polerowanie lamp samochodowych

Polerowanie lamp samochodowych

System od 3M

Duży producent lamp samochodowych borykał się z problemem powstawania delikatnych rys w procesie technologicznym. Podczas uzbrajania lamp w różnego rodzaju ozdobne listwy, czy dekory powstawały mikrorysy, które dyskwalifikowały lampy z użytkowania. „Wadliwe” wydawałoby się lampy, trafiały w procesie recyklingu do ponownego przerobu. Żeby to zmienić, zaproponowaliśmy użycie kompletnego systemu 3M służącego do polerowania i renowacji lamp samochodowych.

W krótkim czasie okazało się, że można w bardzo prosty sposób doprowadzić lampy do idealnego stanu. Aktualnie lampy wychodzące z fabryki są poddawane procesowi polerowania, co powoduje odpowiednie wybłyszczenie lampy i dodatkowo ją zabezpiecza.

Jednak nie tylko producenci borykają się z tym problemem, ale my użytkownicy samochodów również. Reflektory i lampy samochodu są tak samo narażone na powstawanie rys, jak lakier np. w czasie korzystania z myjni samochodowych. Teraz już nie ma z tym większego problemu. Te wszystkie mikrouszkodzenia oraz zmatowienia, pozwala całkowicie usunąć nowoczesny system opierający się na zestawie materiałów ściernych i polerskich.

Polerowanie lamp systemem 3M

Innowacyjny system do renowacji porysowanych lamp samochodowych usuwa nie tylko rysy, ale również zmatowienia z plastikowych lamp stosowanych we współczesnych samochodach. Naprawa polega na zeszlifowaniu powłoki lampy oraz jej polerowaniu przy pomocy polerki pneumatycznej. Po zakończeniu tego procesu lampy w samochodzie odzyskują przejrzystość i ponownie nadają się do użytku.

Wprowadzenie zestawu naprawczego do powłok lamp ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem. Dzięki systemowi właściciele samochodów będą mogli niskim kosztem przywrócić blask swoich lamp.

Polerowanie lamp systemem 3M

Pokrótce opiszę proces naprawy:

Szlifujemy porysowaną lub zmatowioną lampę przy użyciu kilku kroków, korzystając ze szlifierki pneumatycznej 3M o średnicy 75 mm. Używamy 2 różnych krążków ściernych 3M 75 mm „na sucho”, a następnie krążków 2 innych krążków 3M „na mokro”. Można stosować te kroki w kolejności odwrotnej – znacznie wtedy przyspieszamy proces, jednak jest to uzależnione od stopnia „zniszczenia” lampy.

Tak przygotowaną lampę polerujemy przy użyciu polerki pneumatycznej 3M oraz gąbek polerskich o średnicy 75 mm w dwóch krokach: mleczkiem do renowacji 3M, a następnie mleczkiem do polerowania 3M. Wszystkie produkty potrzebne do wykonania tego procesu znajdują się w zestawie.

autor: Adam Zawadzki

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane