System naprawy szyb 3M pozwala na usuwanie rys, zadrapań oraz osadów, poprawiając estetykę i funkcjonalność szklanych powierzchni takich jak szyby, witryny, lustra, szyby samochodowe itp.
Produkty 3M umożliwiają czystą pracę, a czas usunięcia rys jest o wiele krótszy w porównaniu do tradycyjnych metod. Zarysowania pozostają zlikwidowane do optycznej przejrzałości powierzchni szkła.
Przygotowanie powierzchni szkła
Na początku ustalamy grubość i głębokość rys. Następnie, czyścimy szkło z brudu, kurzu i tłuszczu. Potem przemywamy czystą wodą z kranu. Nie używamy wody destylowanej.
Następnie przemywamy środkiem 3M Glass Cleaner.
W kolejnym kroku wlewamy do pustej butelki z rozpylaczem 2 krople płynu do naczyń i do końca wypełniamy ją wodą.
Na szkle zaznaczamy od góry i dołu markerem powierzchnie rys, które chcemy usunąć.
W czasie pracy musimy utrzymywać czystość szlifowanej powierzchni. Za każdym razem usuwany szlifowane drobinki szkła za pomocą nowego ręcznika papierowego.
Pozostałości po szlifowaniu należy usuwać również z tarczy szlifierskiej: spryskać wodą i wytrzeć ręcznikiem papierowym.
Wybór odpowiedniego produktu 3M w zależności od głębokości i ilości rys na szkle:
-
3M GLASS Polishing Compound PN60150 – specjalistyczna pasta polerska do szkła do użytku z gąbką polerską 50017. Idealna do usuwania drobnych rys.
-
3M 272L TRIZACT Disc – samoprzylepne dyski ścierne wykonane w mikroreplikowanej technologii. Nadają się do usuwania rys średnich oraz głębokich. Mamy trzy gradacje, które stosujemy w zależności od głębokości rysy: A5 (P3000), A10 (P1500) oraz A35 (P500).
Na koniec warto zastosować mleczko polerskie 3M Perfect-It Polish 34133E/34134E jako wykończenie, które nada zadowalający połysk bez efektu sprężynek i zamgleń.
W następnych artykułach szczegółowo omówię proces usuwania średnich oraz głębokich zadrapań, a także osadów, zmatowień i zadrapań drobnych.
Zdjęcie główne: wal_172619 from Pixabay