Widzialność pracownika to ważna sprawa. Aby tak było, jakość materiałów odblaskowych użytych do produkcji odzieży musi być odpowiednia i potwierdzona przez niezależną notyfikowaną jednostkę badawczą. Taki dokument nazywany jest „certyfikatem”.
Kryteria doboru materiału odblaskowego określa również norma PN EN 20471 w różnych kontekstach np.:
-
Rozmieszczenia taśmy na ubraniu (rozpoznawalność sylwetki człowieka),
-
Szerokość materiału odblaskowego,
-
Ilości taśmy odblaskowej w m2 w zależności od klasy odzieży,
-
Odstępach aplikowanych taśm odblaskowych (jeden pas odblaskowy od drugiego),
-
Typ uczestnika ruchu drogowego (aktywny, pasywny),
-
Jak również jakości w sensie odporności na pranie.
Jeżeli materiał odblaskowy ma być użyty na określonym ubraniu, a użytkownik nie podał parametrów, to producent ma dylemat. Aby uniknąć słabej widoczności pracownika w trudnych warunkach (mgła, zmrok, opady) oraz – w późniejszym czasie – reklamacji i kłopotów z obsługą tego klienta – rada dla producentów jest taka, aby dokonywali trafnych wyborów. Aby tak się stało, musimy wiedzieć przede wszystkim, jak odzież będzie prana: czy w domowej pralce, chemicznie a może przemysłowo?
Następnie musimy wiedzieć, ile prań ma wytrzymać? Na tej podstawie możemy dokonać dobrego wyboru taśmy odblaskowej i nie martwić się o widoczność pracownika i reklamacje odzieży.
Jako firma specjalizujemy się w doborze taśm Scotchlite 3M, które cechują się jakością i wytrzymałością, co daje gwarancję niezawodności. Dzieje się tak, ponieważ z roku na rok firma 3M używa coraz lepszych komponentów, poprawia i tak będące już na bardzo wysokim poziomie procesy produkcyjne i samą technologię. Całość tworzy produkt, który ma przewagę jakościową na rynku.
My możemy po prostu pomóc w doborze odpowiedniej do stanowiska pracy taśmy spośród całej gamy możliwości, zapewniając, że wybór będzie prawidłowy i opłacalny.