3M 982C Rewolucja w procesie szlifowania!

3M 982C Rewolucja  w procesie szlifowania!

3M™ Cubitron II

Podniesiona poprzeczka szlifowania i wydajności dzięki przełomowej technologii. Dysk fibrowy 982C wykonano z zastosowaniem rewolucyjnej technologii precyzyjnego kształtowania ziaren ściernych. Tak wykonane ziarna są ostre, zużywają się bardzo równomiernie, przez co pracują precyzyjnie i nie przegrzewają obrabianej powierzchni. W procesie elektrostatycznego nanoszenia trójkątne ziarna ścierne ustawione są pionowo, tworząc bardzo ostrą i jednorodną powierzchnię.

Nowe dyski fibrowe 3M 982C P36+ CUBITRON II stały się hitem na rynku europejskim!

Dosyć jednak teorii, czas na fakty. Nie wierzyłem, dopóki sam nie wypróbowałem tych dysków. 3M zanim wprowadził te dyski na polski rynek, zaprosił dystrybutorów na szkolenie powiązane z testami w swoim laboratorium.

Każdy z nas miał okazję szlifować różnymi możliwymi technologiami tzn.: lamelka, tarcza do szlifowania, dysk fibrowy – wszystkie ceramiczne z najwyższej półki (oczywiście konkurencyjne marki też brały udział w tym teście) i w każdym przypadku wygrywał nowy dysk 3M 982.

Zadanie było proste. Mieliśmy do wyszlifowania spoinę o jednakowej długości i do wyboru dowolną technikę: ktoś dociskał mocniej, ktoś wykonywał szybsze ruchy – ale efekt był jednoznaczny – fibra 982C w każdym przypadku była najszybsza. Efekty były różne – 2 do 3 razy krótszy czas potrzebny do wykonania tej samej operacji przy niesamowitej żywotności.

Krążek fibrowy 3M 982 C

Teraz najważniejszy fakt – z mojego doświadczenia wynika, że każda firma, która pozwoliła przeprowadzić testy w swoim procesie, doceniła jej szybkość i żywotność, bez względu na to, co używali dotychczas (lamelki, tarcze do szlifowania czy dyski fibrowe) i wprowadzili do swojego procesu nową fibrę 982 C w granulacji P36+, wypierając dotychczasową technologię.

Fibra sprawdza się przy stali stopowej, konstrukcyjnej, żeliwie, nierdzewce i kwasówce przy usuwaniu spoin czy ukosowaniu blach przed spawaniem (zamiast np. ukosowarek głowicowych).

Dla upewnienia się przed podjęciem właściwej decyzji o przeprowadzeniu prób u siebie polecam test porównawczy:

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Adam Zawadzki

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane