Uniwersalna taśma dwustronnie klejąca

Uniwersalna taśma dwustronnie klejąca

3M 9088 ma wiele zastosowań

3M ma w swojej ofercie dużą grupę cienkich taśm dwustronnie klejących do wielu różnych zastosowań. Jedną z nich jest taśma o symbolu 9088, która w wielu przypadkach zapewni mocne i trwałe połączenie różnorodnych materiałów od metali przez tworzywa sztuczne (także polipropylenowe i polietylenowe), szkło i tkaniny po powierzchnie lakierowane proszkowo przy stosunkowo niewielkich kosztach. Należy ona do grupy tzw. Supertaśm 3M.

Składa się z przezroczystego nośnika poliestrowego i kleju akrylowego, a całkowita jej grubość to 0,21 mm. W ciągu kilku lat sprzedaży tej taśmy spotkałem się z wieloma jej zastosowaniami. Jednym z pierwszych była produkcja rolet gdzie taśma 9088 jest używana do przyklejania materiału rolety do rurki nawijającej oraz przyklejanie prowadnic z tworzyw sztucznych do ram okna. Taśma w tym przypadku jest na tyle mocna, że zapewnia trwałe i stabilne przyklejenie prowadnic i na tyle „słaba”, że nie powoduje uszkodzenia powierzchni ram okna po odklejeniu.

Ta cecha spowodowała powszechne użycie taśmy 9088 do przyklejania różnego rodzaju tabliczek znamionowych, informacyjnych oraz emblematów.

3M 9088 Horus

Wracając jeszcze do okien, trzeba wspomnieć, że opisywana tu taśma doskonale sprawdza się przy przyklejaniu różnego typu uszczelek piankowych.

Innym ciekawym zastosowaniem jest sklejanie tkanin i skóry przed ich zszyciem, a więc wykonywanie czegoś w rodzaju fastrygi. Taśma znajduje zastosowanie także w reklamie np. przy produkcji opakowań kartonowych, reklamowych i ozdobnych – gdzie jest naklejana w celu umożliwienia szybkiego i pewnego zamknięcia kartonu po spakowaniu towaru. Wystarczy tylko zdjąć papier ochronny z taśmy i zakleić karton.

Na koniec budownictwo gdzie taśma 9088 z powodzeniem jest stosowana do sklejania arkuszy folii paroizolacyjnej i przyklejania jej do profili aluminiowych, a nawet belek drewnianych i krawędziaków. Ułatwia to pracę szczególnie przy wykonywaniu sufitów podwieszanych. Celowo wybrałem kilka zastosowań taśmy 9088 w różnych branżach od reklamy do budownictwa, aby podkreślić jej wszechstronność i potencjał. Warto rozejrzeć się wokół siebie, czy nie mamy jakiegoś problemu z klejeniem, który ta taśma może nam rozwiązać.

3M 9088 Horus

Wybrane zastosowania taśmy 3M 9088:

  • Produkcja opakowań kartonowych – taśma służy tam do zamykania opakowań reklamowych i ozdobnych
  • Klejenia materiału żaluzji do rurki
  • Przyklejanie prowadnic żaluzji do ram okna
  • Przyklejanie okładzin z tworzyw sztucznych
  • Przyklejanie uszczelek piankowych do powierzchni
  • Przyklejanie emblematów i tabliczek znamionowych i informacyjnych
  • Przyklejanie elementów dekoracyjnych na meblach
  • Fastrygowanie przy szyciu tkanin i skór

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Grzegorz Wiśniewski

O AUTORZE
Dział Produkcji i Usług
Wiśniewski Grzegorz
tel. 52 325 80 36
kom. 696 487 075
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane