Szczotki czyszczące 3M

Szczotki czyszczące 3M

Precyzyjne wykończenie

Producenci, którzy zajmują się obróbką metali, przechodzą zazwyczaj przez etap czyszczenia i wykończenia powierzchni. Częściej się to odnosi do stali nierdzewnych, kwasoodpornych, aluminium i stopów metali kolorowych niż do stali węglowych. Popularnym sposobem jest stosowanie szczotek drucianych lub kawałka włókniny np. na trzpieniu.

Alternatywą może być jednak użycie szczotek czyszczących 3M – kompozytowy materiał z zatopionym ziarnem ściernym Cubitron. Występują one w różnych kolorach, w zależności od ziarnistości, a także w różnych kształtach. W opisanej poniżej aplikacji zastosowaliśmy szczotkę o sztywnych, grubych, promieniście rozchodzących się od rdzenia wąsikach.

Szczotki czyszczące

Testy były przeprowadzone w firmie produkującej ramki dystansowe do szyb zespolonych. Tego typu ramki są przeznaczone do ekologicznych i energooszczędnych okien i zespoleń szybowych. Naszym zadaniem było gratowanie wypełniacza na spodzie przy jednoczesnych nieporysowaniu stalowej ramki. Poprzez zastosowanie szczotki czyszczącej na niskich obrotach rzędu 2000 obr./min osiągnęliśmy pożądany efekt. Z całą pewnością przyspieszy to cykl produkcji i zapewni wysoką jakość wykończenia produktu.

Film z podobnego procesu:

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Paweł Błażejewski

O AUTORZE
Dział Konwertingu Materiałów Samoprzylepnych i Bezklejowych
Błażejewski Paweł
kom. 608 690 111
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane