Okulary ochronne 3M SecureFit

Okulary ochronne 3M SecureFit

Zadbaj o swój wzrok

3M od wielu lat stara się wprowadzać nowe lub modyfikować obecne już produkty. Tak na rynek trafiły okulary 3M SecureFit. Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy 3M wynika, że np. w Wielkiej Brytanii, jedna trzecia pracowników przemysłu nie nosi okularów ochronnych, mimo iż warunki pracy tego wymagają.

Przyczyna jest dosyć prosta. Pracownicy nie chcą używać okularów ochronnych, ponieważ są dla nich uciążliwe i niekomfortowe. Parowanie soczewek, ciągłe zsuwanie się, czy zbyt ścisłe przyleganie to główne przyczyny niechęci do stosowania okularów ochronnych. Dlatego mając na uwadze nie tylko pracowników przemysłu, ale także domowych majsterkowiczów, firma 3M połączyła wygodę użytkowania z wysokim poziomem bezpieczeństwa, tworząc okulary SecureFit.

Okulary ochronne 3M Secure Fit

Okulary ochronne 3M SecureFit to nie tylko nowoczesny design, ale również innowacyjne technologie. Dzięki wykorzystaniu mapowania ludzkiej twarzy osiągnięto stabilne i bezpieczne dopasowanie okularów oraz możliwość dostosowania ich do indywidualnych rozmiarów twarzy. Wystarczy założyć okulary, by poczuć, jak same dopasowują się do obwodu głowy. Dzięki idealnemu dopasowaniu okulary te są wyjątkowo wygodne i praktycznie nie czuć, że je nosimy.

Nowoczesna technologia 3M Pressure Diffusion Temple Technology działa poprzez rozproszenie punktów nacisku, dzięki czemu wyraźnie zwiększa się komfort noszenia okularów ochronnych dla różnych profili twarzy, bez zmniejszenia poziomu zapewnianej ochrony. Poprzez stworzenie ponad sześciuset cyfrowych modeli punktów nacisku, określono istotne różnice w kształcie ludzkich twarzy. Dzięki temu zarówno osoby z wąską, jak i z szeroką nasadą nosa mogą używać jednego typu okularów ochronnych.

Okulary ochronne 3M Secure Fit

Okulary SecureFit są wyjątkowo lekkie (tylko 18 g), można je nosić wiele godzin i nawet przy bardzo gwałtownych ruchach pozostają na swoim miejscu. Okulary nie mają także żadnej ruchomej części, więc nie trzeba ich ręcznie regulować, co znacznie zwiększa komfort ich użytkowania. W okularach są zastosowane poliwęglanowe soczewki chroniące przed niebezpiecznymi ciałami obcymi, które równocześnie pochłaniają 99,9% promieniowania UV. Posiadają one również powłokę odporną na zarysowanie i zaparowanie (model SF201AF).

ZOBACZ PRODUKTY

Obejrzyj film:

autor: Tomek Rychlewski

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane