3M Thinsulate dla Ratownictwa Medycznego

3M Thinsulate dla Ratownictwa Medycznego

Zawsze ciepło i sucho

Szczególna grupa ratowników medycznych narażonych na niekorzystne warunki atmosferyczne w okresie jesienno-zimowym to grupy TOPR i GOPR. Wykonują oni swoją pracę na otwartej przestrzeni i tym samym narażeni są na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Odczucie termiczne osób narażonych na trudne warunki jest różne i zależy od wielu czynników. Temperatura powietrza, wilgotności, prędkość wiatru, czy opady to jedno, ale wiele zależy również od kondycji naszego organizmu.

Powyższe czynniki wpływają na nasze subiektywne odczucie ciepła, co można przedstawić jako temperaturę odczuwalną, która z kolei ma wpływ na nasze samopoczucie. Włóknina ocieplająca Thinsulate™ to komfort, którego oczekuje każdy użytkownik ubrań wierzchnich. Komfort polegający na braku zjawiska potliwości, a przy tym lekkość, trwałość, odporność na wodę i wilgoć. Najważniejsze jest to, że daje użytkownikowi suchość i ciepłotę.

3M thinsulate

Włóknina Thinsulate™ ma zastosowanie w odzieży specjalnej, roboczej, zawodowej, a także w rękawicach i czapkach. Unikalna technologia mikro włókien o grubości 2-5 µm (25 x cieńsza od włosa) zapewnia najwyższe parametry cieplne przy najniższej wadze i grubości, co dla tych grup użytkowników ma duże znaczenie i oznacza swobodę ruchu, przy zachowaniu odpowiedniego fasonu.

Włóknina Thinsulate™ utrzymuje na niezmienionym poziomie swoje właściwości cieplne w trakcie całego okresu użytkowania. Niepowtarzalny splot włókien oraz zastosowany materiał do produkcji Thinsulate™ pozwolił uzyskać mniej niż 1% absorpcji wody w stosunku do wagi własnej. Pozwala to na utrzymanie ciepła i suchości podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Włóknina Thinsulate™ to również bezwonny i hipoalergiczny (idealny dla alergików) materiał, posiadający certyfikat Oekotex.

3m thinsulate

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Piotr Głowski

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane