"Klik" i gotowe! Rzepy przemysłowe 3M

"Klik" i gotowe! Rzepy przemysłowe 3M

Rzepy przemysłowe 3M Dual Lock

Zapewne każdy z nas borykał się kiedyś z problem „przymocowania” jakichś części tak, aby się dobrze trzymały, a zarazem były łatwe do zdemontowania. Czynność ta została w zdecydowany sposób uproszczona dzięki rzepom 3M Dual Lock. Rzepy przemysłowe to system połączeń rozłącznych, które w wielu zastosowaniach mogą zastąpić połączenia mechaniczne (śruby, wkręty, zatrzaski) lub klejenie. Rzep Dual Lock jest samoprzylepny i symetryczny tzn. połączenie uzyskujemy przez przyłożenie, a następnie dociśnięcie dwóch części rzepa – zaczepami do siebie. O powstaniu połączenia upewni nas charakterystyczny trzask.

Stosując ten system, nie ponosimy dodatkowych nakładów na sprzęt i narzędzia. Połączenie dwóch elementów możemy wykonać nawet w warunkach domowych przy użyciu ogólnie dostępnych narzędzi i środków. W warunkach produkcyjnych zastosowanie rzepa gwarantuje prosty i szybki montaż, eliminuje wiele dodatkowych operacji technologicznych (np.: wiercenie otworów pod śruby, obróbka wykańczająca powierzchni) co w efekcie obniża koszty i podnosi jakość wyrobów końcowych.

Rzepy Dual Lock umożliwiają wykonanie ok. 1000 cykli łączenia bez utraty jakości połączenia. W związku z tym szczególnie uzasadnione jest stosowanie go wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba okresowego demontażu połączonych elementów np. osłony, pokrywy, które muszą być zdejmowane w celu serwisowania znajdujących się pod nimi urządzeń lub elementy mocowane są tymczasowo np. wystrój stoisk targowych czy sklepów. Również do elementów, które w założeniu mają być mocowane na stałe, można zastosować rzep.

Najlepszym przykładem jest tu montaż paneli ściennych i sufitowych w środkach transportu lub elementów wykończeniowych wnętrz budynków. W tym przypadku rzepy pozwalają na uproszczenie i przyspieszenie procesu montażu ze względu na możliwość powtórnego łączenia w przypadku jakiegoś błędu oraz wyeliminowanie problemów z pozycjonowaniem elementów. Inna korzyść uzyskiwana przez zastosowanie rzepów to tłumienie drgań i wyciszenie całej konstrukcji.

Rzepy 3M Dual Lock

Sam rzep Dual Lock stworzony został w oparciu o koncepcję współdziałania setek mikrozaczepów w kształcie grzybków gęsto rozmieszczonych na powierzchni samoprzylepnej taśmy z tworzywa sztucznego. Poszczególne typy rzepów różnią się rodzajem zastosowanego kleju (kauczukowy lub akrylowy typu 3M™ VHB™) oraz gęstością zaczepów (grzybków). Umożliwia to dobór optymalnych parametrów połączenia w zależności od materiałów, z których wykonane są łączone elementy oraz warunków pracy produktu finalnego, jak również siłę samego połączenia.

ZOBACZ PRODUKTY

 autor: Grzegorz Wiśniewski

O AUTORZE
Dział Produkcji i Usług
Wiśniewski Grzegorz
tel. 52 325 80 36
kom. 696 487 075
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane