Folie Ochronne 3M

Folie Ochronne 3M

Czasowa ochrona produktu

Coraz częściej moi klienci pytają o produkt, który zabezpieczy im wyprodukowane części i elementy przed zarysowaniem, uszkodzeniem lub zarysowaniem. Firma 3M wychodzi naprzeciw takim potrzebom, oferując folie do czasowej ochrony powierzchni.

Każdy z nas na co dzień spotkał się ze sprzętem elektronicznym, AGD, który na panelu, ekranie lub obudowie posiadał fabrycznie przyklejoną przezroczystą folię, a której zerwanie nie stanowiło problemu. Oferowane folie ochronne przez firmę 3M to cała gama produktów do różnych zastosowań. W zależności od potrzeb możemy dobrać tu folie przezroczyste, niebieskie lub czarno-białe. Każda z oferowanych folii ma swoją specyficzną grubość nośnika, wytrzymałość na odrywanie i rodzaj kleju: akrylowy lub kauczukowy.

Zaletą folii ochronnych 3M jest to, że można ją dobrać do każdego rodzaju powierzchni.

Z własnego doświadczenia wiem, że tam gdzie potrzebna jest folia do powierzchni lakierowanych proszkowo, nieobrobionych i chropowatych, świetnie sprawdza się folia 3M 8009 RX i 10018RX.

Jej zaletą jest to, że zabezpiecza metal cięty laserem, a zbudowana jest z nieprzepuszczalnego dla promieni słonecznych materiału (czarna od strony kleju, biała od strony widocznej) – odporna na warunki zewnętrzne, w tym promieniowanie UV, przez co najmniej 12 miesięcy.

Folie ochronne 3M

Klienci, którzy szukają foli do zabezpieczenia bardzo gładkich powierzchni tworzyw sztucznych, polerowanych metali, czy szkła, polecam folie 3M 5504UV. Jako jedyna z przezroczystych folii ochronnych polietylenowych odporna jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i może być stosowana w warunkach zewnętrznych przez 6 miesięcy.

Najgrubszą folią oferowana przez 3M jest folia 10039 A, przeznaczona do osłony podczas prac naprawczych, produkcji, transportu i montażu.

Oprócz wyżej wymienionych przykładów zastosowań folii ochronnych nasi klienci używają jej do zabezpieczenia:

  • akcesoriów motoryzacyjnych i wyposażenia samochodów
  • mebli szczególnie frontów meblowych, elementów szklanych i blatów
  • drzwi i okien

autor: Piotr Hetzig

O AUTORZE
Dział Taśm Klejących i Klejów Przemysłowych
Hetzig Piotr
kom. 608 388 279
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane