Mata podłogowa 3M Nomad Modular 8300/8900

Mata podłogowa 3M Nomad Modular 8300/8900

Instalacja na lotnisku w Gdańsku

Właściciele budynków poszukują często atrakcyjnego i wydajnego, a zarazem bardzo wytrzymałego rozwiązania w zakresie mat do montażu w zagłębieniu. Aby sprostać tym potrzebom, oferujemy nowe maty Modular 8300 i 8900, które nie tylko posiadają estetyczny wygląd i walory użytkowe, ale są również niezwykle wytrzymałe, co potwierdza badanie wytrzymałości na ściskanie, przeprowadzone przez Instytut Obróbki Plastycznej.

Maty modułowe Nomad 8300 i 8900 to nowy standard estetyki. Dzięki nowym matom firmy 3M, Państwa wejście będzie wyglądać niezwykle atrakcyjnie. Eleganckie i nowoczesne maty Modular to rozwiązanie opatentowane przez 3M, które powstało dzięki współpracy pomiędzy działem projektowym 3M a działem rozwoju pracowni architektonicznej Domus Academy w Mediolanie.

Główne zalety:

 • łatwa instalacja przy pomocy śrubokręta i wyrzynarki,
 • otwarta struktura modułów umożliwia ukrycie osypanego brudu wewnątrz komórek,
 • moduły z wypełnieniem tekstylnym i bez wypełnienia umożliwiają lepsze usuwanie brudu i wilgoci,
 • moduły łatwe do instalacji i konserwacji,
 • zwarta i trwała budowa całej maty pozwala na ruch wózków,
 • dzięki otwartej strukturze piasek i woda ukrywane są pod matą (dzięki czemu nie przenosi się brudu do wewnątrz budynku) i zapewniają estetyczny wygląd wejścia nawet przy wysokim natężeniu ruchu,
 • nie niszczy obcasów tzw.szpilek,
 • natężenie ruchu – do 5000 przejść dziennych,
 • wypełnienie tekstylne jest w 3 kolorach, dzięki czemu możemy dopasować matę do wystroju wnętrza.

Zastosowanie:

 • typ 8300
  – mata przeznaczona na zewnątrz
 • typ 8900
  – mata z wypełnieniem tekstylnym, przeznaczona jest do przedsionków

Maty wejściowe 3M

Opatentowane wypełnienia tekstylne (typ Aqua) w matach Nomad Modular 8900 znakomicie absorbują zanieczyszczenia stałe i wodę:

 • poliamidowe włókna o wysokiej absorpcji,
 • dwa rodzaje włókien: twarde i miękkie ułożone obok siebie dla zwiększenia wydajności oraz pochłaniania i ukrywania zanieczyszczeń,
 • konstrukcja z włókien pętelkowych ukrywa i utrzymuje zanieczyszczenia wewnątrz maty

Z przyjemnością pragnę państwa poinformować, że zakończyliśmy realizację mat Modular z naszym montażem na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Ciągłe problemy z utrzymaniem czystości przy wejściu oraz trudności z konserwacją maty w profilach aluminiowych, zmusiły klienta do zastanowienia się nad wymianą mat na inne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, zaproponowaliśmy nowe opatentowane przez 3M rozwiązanie w postaci mat Modular.

Maty, które klient posiadał, to są maty w profilach aluminiowych. Maty nie spełniały oczekiwań, ponieważ sama konstrukcja tego rozwiązania nie jest przystosowana do dużego natężenia ruchu. Maty w profilach aluminiowych ze względu na swoją konstrukcję nie zbierają brudu z obuwia, bardzo szybko zapychają się, przez co brud jest na powierzchni maty, co oznacza, że jest przenoszony do wewnątrz budynku.

Do wyczyszczenia tej maty potrzebnych jest kilka osób, trzeba ją najpierw zwinąć (maty te mają duże wymiary), dopiero wtedy można wyczyścić wpust z brudu. Ze względu na nasze długoletnie doświadczenie we współpracy z 3M oraz naszą wykwalifikowaną ekipą montażową, klient po zapoznaniu się z innowacyjnym rozwiązaniem zdecydował się na zakup mat Modular w naszej firmie wraz z montażem.

Przykładowe zdjęcia z montażu.

Maty wejściowe 3M

Maty wejściowe 3M

Maty wejściowe 3M

Maty wejściowe 3M

Maty wejściowe 3M

Maty wejściowe 3M

ZOBACZ NOMAD MODULAR 8300

ZOBACZ NOMAD MODULAR 8900

autor: Darek Szweda

Zadaj pytanie
* pola wymagane