Zatyczki do uszu 3M

Zatyczki do uszu 3M

Przegląd popularnych zatyczek do uszu w ofercie 3M

W okresie letnim ze względu na wysokie temperatury pracownicy niechętnie korzystają z tradycyjnych nauszników ochronnych. Jeżeli istnieje w danym zakładzie możliwość wyboru rodzaju ochronnika słuchu, to pracownicy szukają bardziej komfortowych rozwiązań, dzięki którym ucho w znacznie mniejszym stopniu będzie się pocić.

Najbardziej popularne są jednorazowe zatyczki do uszu np. 3M 1100 lub neonowe Earsofty. Występują one w wersji na sznurku lub bez niego. Ze względu na bardzo duży poziom tłumienia 36 dB doskonale sprawdzają się w miejscach o dużym poziomie hałasu.

Zatyczki do uszu 3M

Oprócz podziału na zatyczki ze sznurkiem lub bez zatyczki występują jeszcze w odmianach parowanych albo luzem. Pierwsza wersja to każda para pakowana w osobny woreczek foliowy, druga wersja to zatyczki sprzedawane w opakowaniach zbiorczych po 500 par do dosypywania do dozowników zatyczek.

Dozownik zatyczek umieszczamy przy wejściu do hali, zdejmując dzięki temu ciężar ich wydawania z odpowiedzialnych w danym zakładzie osób. Wersje zatyczek przeznaczonych do dozowników są też znacznie tańsze w zakupie.

Zatyczki do uszu 3M

Innym przykładem są wielorazowe zatyczki 3M 1271. Zatyczki te o tłumieniu 25 dB są sprzedawane w plastikowych pojemniczkach, dzięki czemu pracownik, który idzie na przerwę lub kończy pracę może je sobie umyć i do tego pojemnika schować. Pudełeczko z zatyczkami może też mieć zatknięte za pasek i w razie potrzeby szybko użyć.

Zatyczki do uszu 3M

Innym produktem, który bardzo dobrze się sprzedaje, są zatyczki na pałąku 1310 o tłumieniu 26 dB. Idealne dla tych osób, które nie chcą nosić nauszników, natomiast noszenie wkładek dousznych powoduje u nich dyskomfort.

Zatyczki 1310 przykrywają kanał uszny z wierzchu bez ingerencji w kanał słuchowy. Do tych zatyczek są sprzedawane wymienne końcówki o symbolu 1311, dzięki czemu ich eksploatacja jest bardzo ekonomiczna.

Zatyczki do uszu 3M

Bardzo dobrze w przemyśle spożywczym sprzedają się również wykrywalne wielorazowe zatyczki Tracer (32 dB) Dzięki metalizowanemu sznurkowi i zatopionej w zatyczce metalowej kulce sprawdzają się w miejscach, gdzie są zainstalowane detektory metali. Zatyczki są w niebieskim kolorze – jedynym sklasyfikowanym jako niezwiązanym z żywnością.

Zatyczki do uszu 3M

Jak widać, oferta firmy 3M w dziedzinie ochrony słuchu jest bardzo bogata i każdy może z niej wybrać odpowiedni dla siebie i dla danego stanowiska produkt.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Tomasz Rychlewski

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane