System ROLOC – uniwersalne i bezpieczne narzędzie dla każdego zakładu produkcyjnego

System ROLOC – uniwersalne i bezpieczne narzędzie dla każdego zakładu produkcyjnego

Wreszcie doczekaliśmy się czasów, w których w zakładach produkcyjnych dużą uwagę zwraca się na przepisy BHP oraz ochronę pracownika. Wynikają dla nich z tego wymierne korzyści. Jedną z nich jest praca przy pomocy narzędzi ręcznych, które gwarantują bezpieczeństwo w każdym wymiarze, o ile są wysokiej jakości. I choć cena jest ważna, to warto też sprawdzić:

  • wagę, gabaryty – wybiera się narzędzia ergonomiczne, które pozwalają zoptymalizować pracę, spełniają potrzeby związane z wykonywanym zadaniem oraz ludzkimi możliwościami

  • generowane wibracje – drgania powinny być jak najmniejsze. W wyniku długotrwałego oddziaływania drgań mechanicznych dochodzi często do powstania u człowieka nieodwracalnych zmian w różnych narządach i układach. Zespół tych zmian nazywany jest chorobą wibracyjną. Pierwsze objawy choroby wibracyjnej pojawiają się najczęściej po 3-4 latach pracy.

Najbardziej popularne narzędzie ręczne, które jest w prawie każdym zakładzie pracy, to szlifierka kątowa. Taka szlifierka ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale na pewno nie można jej nazwać w pełni ergonomiczną. Nie jest najlżejsza i wytwarza spore wibracje – dlatego proponuję zastąpić ją szlifierką typu ROLOC.

3M ma w swoim portfolio kilka modeli szlifierek ROLOC godnych uwagi:

  • Szlifierka Roloc 50 mm – PN25124 – 20 000 obr/min, moc: 0,5 HP, waga: 0,58 kg

  • Szlifierka Roloc 75 mm – PN25125 – 15 000 obr/min, moc: 1 HP, waga: 0,89 kg

  • Szlifierka pistoletowa Roloc 50 mm i 75mm – PN33577 – 18 000 obr/min, moc: 0,5 HP, waga: 0,81 kg

 

Szlifierka ROLOC
Szlifierka ROLOC
Szlifierka ROLOC

System ROLOC 3M dysponuje również pełną gamą materiałów ściernych. Można bez problemu zastąpić każdy produkt, który stosowany jest na standardowej szlifierce kątowej, już na wstępie zyskując niższą cenę zakupu krążków.

Do podstawowych krążków Roloc najchętniej stosowanych przez naszych klientów należą:

  • 984F – Cubitron II P36+, P60+, P80+

  • 982F – Cubitron II P36+, P60+, P80+

  • 787C – Cubitron II P36, P60, P80, P120

  • SC-DR – włóknina w gradacji: V FINE, MEDIUM, COARSE

  • XL-DR – włóknina sprasowana w gradacjach: 2S FIN, 3S FIN, 2A MED, 6A MED

Dodatkową zaletą stosowania krążków Roloc jest fakt, że są mniejszej średnicy od krążków fibrowych czy dysków lamelkowych stosowanych przy szlifierce kątowej, co umożliwia szlifowanie dokładnie tam, gdzie jest potrzeba bez zbędnego „niszczenia” obrabianej powierzchni.

Te szlifierki są bardzo cenione także w dużych zakładach produkcyjnych, gdzie zachowywany jest parytet i przy procesie szlifowania pracują również kobiety.

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane