Taśma 3M 8992 – maskowanie w procesie malowania proszkowego

Taśma 3M 8992 – maskowanie w procesie malowania proszkowego

Takie mamy czasy, że maskowanie można pomylić z noszeniem maseczki ochronnej. I choć tutaj również chodzi mi o ochronę to jednak zgoła inną. Taśma maskująca 8992 zabezpiecza powierzchnie w procesie malowania proszkowego.

Ta poliestrowa taśma z klejem silikonowym wytrzymuje temperatury nawet do 220°C. Ma charakterystyczny ciemnozielony butelkowy kolor, który ją odróżnia od innych modeli taśm i sprawia, że jest bardziej widoczna w aplikacjach na różnych powierzchniach.

Usunięcie tej taśmy, o czym świadczą głosy naszych klientów, zarówno przed malowaniem, jak i po nim, nie stanowi żadnego problemu. Co ważne, zastosowany klej silikonowy nie pozostawia resztek ani innych śladów na powierzchni.

Poliestrowy nośnik zapewnia idealną linię odcięcia, co czyni tę taśmę jedną z najbardziej popularnych wśród osób zajmujących się wizualnym tuningiem aut.

Taśma maskująca 8992

Co ciekawe, ostatnio miałem okazję przetestować tę taśmę na powierzchni, na którą działały rozpuszczalniki i była ona poddana nadmiernemu ścieraniu. Taśma przeszła ten test śpiewająco.

Występuje ona również w wersji 8992L, która posiada dodatkowy liner, umożliwiający wykonywanie wykrojów.

Jako że jest to flagowy produkt wykorzystywany szczególnie w malarniach proszkowych, to posiadamy ją w tzw. szerokich logach, oferując jej konfekcję. W naszym parku maszynowym mamy sprzęt, który pozwoli przyciąć taśmę na żądaną szerokość czy przewinąć na dowolną długość. Ponadto nacinamy ją do linera, wykrawamy różne kształty, prostsze, jak kółka o wybranej średnicy oraz bardziej skomplikowane według projektów technicznych.

Takie kółka pozwalają precyzyjnie zamaskować otwory lub gwinty wewnętrzne przed malowaniem proszkowym. W ten sposób w kilka chwil mamy dokładnie zabezpieczone wrażliwe elementy, które powinny pozostać nienaruszone.

Taśma maskująca 8992

O AUTORZE
Dział Taśm Klejących i Klejów Przemysłowych
Hetzig Piotr
kom. 608 388 279
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane