System 3M ATG Scotch - błony klejowe

System 3M ATG Scotch - błony klejowe

Szybkie i precyzyjne klejenia

Firma 3M ma w ofercie system pozwalający znacznie przyspieszyć i uprościć operację klejenia w porównaniu do tradycyjnych taśm dwustronnie klejących, jak i klejów. Jest to system błon klejowych ATG. Głównym elementem tego systemu jest aplikator, który umożliwia szybkie i precyzyjne nakładanie na powierzchnię cienkich błon dwustronnie klejących.

Umieszczoną w aplikatorze błonę nakłada się na klejony element poprzez dociśnięcie rolki prowadzącej aplikatora do powierzchni elementu, a następnie – po przyciśnięciu spustu – przesuwanie rolki po tej powierzchni do miejsca, do którego ma być nałożona błona. Aby zakończyć operację, wystarczy zwolnić spust, a następnie – unosząc aplikator – oderwać rolkę od powierzchni. Na klejonym elemencie pozostanie gotowa do sklejenia cieńka, o stałej grubości i szerokości warstwa kleju.

Zastanawiacie się, co się stało z papierem silikonowym chroniącym błonę na rolce? Otóż pozostał w aplikatorze, w którym jest on zwijany i usuwany z niego dopiero po wykorzystaniu całej rolki błony. Jest to duży plus w porównaniu z tradycyjnymi taśmami dwustronnie klejącymi, w przypadku których trzeba przed przyklejeniem odcinek taśmy dokładnie odmierzyć, a następnie po przyklejeniu do elementu jeszcze usunąć papier silikonowy lub folię, co nie zawsze jest łatwe.

System 3M ATG

Dodatkową zaletą jest większy porządek na stanowisku pracy – brak leżących odcinków papieru zabezpieczającego. Są oczywiście i ograniczenia. Po pierwsze w aplikatorze nie mogą być stosowane zwykłe taśmy dwustronnie klejące, a tylko błony Scotch ATG. Te dwie grupy produktów różni sposób nawinięcia na rolce. Po drugie nie do wszystkich połączeń będą mogły być zastosowane błony ATG, chociaż ich oferta w 3M jest dosyć szeroka i zróżnicowana pod względem przeznaczenia i parametrów.

Błony są idealne do tzw. lżejszych prac jak na przykład montaż elementów wystaw sklepowych, przyklejanie ozdobnych listew wykończeniowych, przyklejanie próbek produktów, wykonywanie różnego rodzaju wklejek nawet na dużą skalę.

Dzięki błonom klejowym Scotch ATG możemy uzyskać mocne, trwałe połączenia, odporne na rozpuszczalniki, promieniowanie UV i wysokie temperatury.

Na filmiku widzimy montaż błony w pistolecie.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Grzegorz Wiśniewski

O AUTORZE
Dział Produkcji i Usług
Wiśniewski Grzegorz
tel. 52 325 80 36
kom. 696 487 075
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane