Nauszniki 3M Peltor X - nowa seria

Nauszniki 3M Peltor X - nowa seria

Ochrona słuchu w nowym wydaniu

W ostatnich dniach 3M wprowadził na rynek nowe ochronniki słuchu Peltor seria X. Jest to nowy standard, jeżeli chodzi o wzornictwo, zupełnie inne też są odczucia użytkowników – zwiększony komfort, a przy tym wszystkim zastosowano również nową technologię tłumienia. Musimy pamiętać, że 3M ma 60 lat doświadczenia w rozwoju technologii ochrony słuchu.

Jeżeli obserwujemy rozwój całego koncernu, to zauważymy, że w nowych ochronnikach słuchu zastosowano doświadczenia, nie tylko działu bezpieczeństwa pracy, ale połączono przede wszystkim pracę kilku działów koncernu. Widać tutaj ewidentny wpływ rozwijającej się inżynierii materiałowej. Miałem możliwość przyjrzeć się tym ochronnikom jeszcze w fazie testów.

Można śmiało stwierdzić, że jest to zupełnie inny ochronnik słuchu niż te, które do tej pory wprowadzał 3M i konkurencja. Peltor X jest ochronnikiem, który skonstruowany został na bazie wieloletnich obserwacji rynku. Duży udział w powstaniu ochronnika mieli z pewnością użytkownicy, którzy jak to już wielokrotnie w dziale bezpieczeństwa pracy się przyjęło, mogli zgłosić swoje uwagi i to, czego oczekują od producenta.

Ochronniki słuchu 3M Peltor X

Musimy pamiętać, że każda ochrona jest uciążliwa i praktycznie nie da się tej uciążliwości do końca wyeliminować. Jednak przy stworzeniu odpowiedniego tłumienia, zastosowaniu najlepszych dostępnych obecnie materiałów oraz wprowadzeniu najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych, możemy znacznie ograniczyć uciążliwości związane z koniecznością noszenia ochronników słuchu. Jestem przekonany, że klienci docenią wartości dodane w nowym rozwiązaniu Peltor X już po pierwszych dniach użytkowania.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Sebastian Kęciński

O AUTORZE
Opiekun Regionu Dział BHP
Kęciński Sebastian
kom. 608 388 273
Napisz email
Inżynier mechaniki precyzyjnej oraz specjalista ds. bhp i inspektor ochrony przeciwpożarowej. Członek i wiceprezes Pilskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Zawodowo związany z działalnością służb bhp od 17 lat. Specjalizuje się w typowaniu i ocenie zagrożeń na stanowiskach pracy oraz w doborze odpowiednich środków ochrony dróg oddechowych, słuchu, wzroku oraz ochrony spawacza. Zdobywca licznych nagród przyznawanych przez koncern 3M za efektywne wdrażanie produktów BHP.
Zadaj pytanie
* pola wymagane