Pasy nasypowe 3M 984F z ziarnem Cubitron II

Pasy nasypowe 3M 984F z ziarnem Cubitron II

Zastosowanie ziarna ściernego Cubitron II w produkcji pasów bezkońcowych całkowicie odmieniło spojrzenie na proces szlifowania. Od momentu wprowadzenia na rynek tego produktu od razu najbardziej popularny stał się pas 984F o bardzo dużej zawartości tego ziarna.

Charakteryzuje się on tym, że ma precyzyjnie kształtowane ziarno ścierne, równomiernie rozłożone ma twardym podłożu typu YF. Pas jest odporny na wysokie temperatury, dzięki czemu gwarantuje jednolite wykończenie przez cały okres żywotności produktu, eliminując ryzyko przypalania się i przebarwiania materiału podczas szlifowania. Ponadto umożliwia pracę na sucho i na mokro.

Skrawanie ziarnem Cubitron II
Ziarna ścierne Cubitron II

Sprawdzi się podczas obróbki materiałów wrażliwych termicznie, np.: stali nierdzewnej, stali węglowej, stopów niklu i kobaltu oraz innych egzotycznych stopów.

Pas ten szczególnie w gradacji P36 wręcz natychmiast stał się numerem 1 na rynku. Szlifowanie nim przy pracy z ręki z dużym dociskiem przypomina skrawanie frezarką.

Klienci docenili go za szybkość, z jaką skrawa i zarazem za jego niespotykaną trwałość – można go porównać do dobrze znanej na rynku fibry 982C.

Poza standardowym zastosowaniem polegającym na bardzo szybkim usuwaniu naddatków użytkownicy sami znajdowali dla niego nowe aplikacje takie jak:

  • ukosowanie czy ostrzenie lemieszy (dotychczas typowa aplikacja na frezarkę głowicową),

  • nadawanie kształtu profilom w produkcji seryjnej (dotychczas typowa aplikacja na maszyny numeryczne)

  • i inne temu podobne aplikacje stosowane przy kole kontaktowym – praca z ręki lub przy maszynach płaszczyznowych.

Szlifowanie pasem

Pas ten można stosować na szlifierkach stacjonarnych, na szlifierkach z tzw. wolną stopą oraz szlifierkach pilniczkowych.

Oprócz licznych popularnych rozmiarów pasów, mamy również możliwość doboru szerokości oraz długości pasa do indywidualnych potrzeb.

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane