Thinsulate w odzieży dla myśliwych

Thinsulate w odzieży dla myśliwych

Jeden z naszych klientów – firma Tagart – produkuje wysokiej jakości odzież dla myśliwych i potrzebował włókniny ocieplającej, która sprosta ich wymaganiom.

Tagart jako producent stosuje materiały o bardzo wysokiej jakości. Wszystkie komponenty składające się na odzież są starannie dobierane tak, aby użytkownik był zadowolony, to znaczy było mu ciepło w warunkach zimowych i zarazem miał pełną swobodę ruchu.

Aby tak się stało, włóknina ocieplająca musi mieć bardzo wysokie parametry cieplne i jednocześnie być cienka. To prawdziwe wyzwanie, ale odpowiedzią jest włóknina ocieplająca Thinsulate typu G, która charakteryzuje się bardzo wysoką ciepłochronnością przy niskiej gramaturze.

Innowacyjna technologia produkcji sprawia, że Thinsulate z grupy G, patrząc pod kątem ciepłochronności, jest bardzo wysoko w całej rodzinie włóknin ocieplających Thinsulate.

Odzież dla myśliwych
Tagart

Wypracowane wspólnie z firmą Tagart rozwiązane jest pionierskim projektem w Polsce do tego typu odzieży. Odpowiedni dobór gramatury w naszych warunkach pogodowych zapewnia pełen komfort.

Przedstawiony poniżej wykres obrazuje o ile wyższe są parametry ciepłochronne między włókniną ocieplającą typu P a typu G. Ciepłochronność inaczej opór cieplny jest wyrażony w jednostkach rct i oznacza wartość mierzonej efektywnej izolacyjności cieplnej wyrobów odzieżowych w różnej temperaturze i różnej aktywności użytkownika. Należy zaznaczyć, że zarówno P, jak i G są o tej samej gramaturze.

Odzież jest już w sprzedaży.

Wykres ciepłochronności

Źródło: wykres powstał na podstawie broszury informacyjnej producenta produktów Thinsulate firmy 3M.

Odzież dla myśliwych

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane