Etykieta rozpuszczalna B-403

Etykieta rozpuszczalna B-403

Każdy z nas musiał się kiedyś zmierzyć z etykietą, która podczas próby odklejenia nie spełniała naszych oczekiwań. Niestety często w takich sytuacjach etykieta się rozwarstwia, a jej część pozostaje razem z klejem na powierzchni, do której była przyklejona. W konsekwencji powierzchnia ta jest brudna i wymaga dodatkowego czasu i zaangażowania w jej doprowadzenie do oczekiwanego stanu.

Jako przykład możemy przywołać szklane naczynia, plastikowe produkty kuchenne czy nawet narzędzia albo okna. Bez wątpienia jest to irytujące, a mówimy o sytuacjach, które spotykają nas raz na jakiś czas w życiu codziennym.

Wyobraźmy sobie taką sytuację w pracy, gdy podobne zdarzenia powtarzają się regularnie. Jedną z branż, które są narażone na takie okoliczności, bez wątpienia są laboratoria, gdzie wszystkie naczynia, probówki, fiolki czy szkiełka muszą być nie tylko odpowiednio oznaczane, ale też bezwzględnie czyste przed każdym użyciem.

Rozwiązanie, jakie oferuje firma Brady, z którą jesteśmy w stałej kooperacji, to odpowiedź na potrzeby naszych klientów.

Mamy tu na myśli samoprzylepną etykietę papierową, sygnowaną numerem B-403, która przy kontakcie z wodą całkowicie się rozpuszcza.

Etykieta ta przeznaczona jest do druku metodą termotransferową dzięki, czemu szybko można ją zaprojektować i przygotować do druku we własnym zakresie. Wystawienie jej na kontakt z ciepłą wodą prowadzi do jej całkowitego rozpuszczenia w ciągu ok. 30 sekund, nie pozostawiając żadnego śladu na powierzchni, na którą była naklejona. Dotyczy to zarówno etykiety, jak i warstwy kleju.

Bez wątpienia zmniejsza to nakład pracy niezbędny do wyczyszczenia powierzchni oraz przyspiesza możliwość ponownej identyfikacji przykładowej próbówki czy naczynia.

 

Etykieta rozpuszczalna w wodzie B-403
Etykieta rozpuszczalna w wodzie B-403

 

Nowa etykieta rozpuszczalna w wodzie dobrze przylega do większości powierzchni, w tym do szkła, stali nierdzewnej, aluminium, plastiku i innych. To sprawia, że jest doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym krótkoterminową identyfikację pojemników, skrzyń i wyrobów szklanych przy minimalnej ilości odpadów.

Z naszych doświadczeń wynika, że produkt ten znajduje zastosowanie nie tylko we wspomnianych wcześniej laboratoriach, dla których zostały pierwotnie stworzone, ale odpowiednio wykorzystane sprawdzą się również u producentów okien, w branży spożywczej, chociażby podczas procesów mających na celu identyfikację partii produkowanej żywności oraz przy oznaczeniu takich produktów jak naczynia.

O AUTORZE
Etykiety / Blokady / Sorbenty
Sobczyk Marcin
tel. 52 325 80 37
kom. 692 455 177
Napisz email
Studiował na Politechnice Warszawskiej. Od kilku lat prowadzi dział etykiet i blokad przemysłowych. Specjalista w dziedzinie wszelkiego rodzaju oznaczeń, identyfikacji oraz wdrożeń systemów LOTO. Z powodzeniem zajmuje się implementacją programów związanych z kontrolą niebezpiecznych źródeł energii na terenie całej Polski. Do tej pory współpracował z takimi firmami jak Philips Lighting Poland, Mondi Świecie, Rolls-Royce Poland, czy Johnson Controls. W ramach opieki wdrożeniowej przeszkolił blisko 1000 użytkowników systemu Lockout/Tagout.
Zadaj pytanie
* pola wymagane